Radio Wrocław Kultura: nowamuzyka #4

Radio Wrocław Kultura | Utworzono: 2017-01-26 09:50 | Zmodyfikowano: 2017-01-26 09:50
A|A|A

Zapowiedzi, single, i mały remanent z 2016 r. Oto nasze propozycje na najbliższy tydzień.

IGGY POP – Gold

Złote Globy już za nami, nagroda w kategorii „Best Original Song” powędrowała do tandemu Hurwitz/Pasek and Paul, kompozytorów tematu „City of Stars”, z obsypanego nagrodami „La La Land”. W pokonanym polu znalazł się m.in. Iggy Pop wraz z Danger Mousem, autorzy „Gold”, tytułowej piosenki do filmu z Matthew McCaughnaheyem.


TY SEGALL – Orange Color Queen

Ty Segall już w ten piątek uraczy nas swoim nowym albumem, zatytułowanym po prostu „Ty Segall”. Znamy więc tytuł, ale zawartość pozostaje na razie zagadką. Czy Segall nadal będzie czerpał z punkrockowego garażu, tworząc surową acz świeżą muzykę, po raz kolejny udanie puszczając oko do Iggy'ego i The Stooges? Na razie jest zaskoczenie, duże i niezmiernie udane, w końcu „Orange Color Queen” to ballada, którą muzyk napisał dla swojej dziewczyny, Denée.


SPOON – Hot Thoughts

17 marca, a więc tydzień po premierze najnowszego krążka Laury Marling, ukaże się dziewiąty album formacji Spoon, zatytułowany „Hot Thoughts”. Ale to nie wspomniana Angielka a Sharon Van Etten wzięła gościnny udział w sesjach nagraniowych, które jak podkreślają muzycy, przyniosły najodważniejszą pozycję w ich dyskografii, pokazująca całą gamę fascynacji grupy. Za produkcję płyty odpowiadają muzycy Spoon oraz Dave Fridmann, znany ze swojej współpracy z The Flaming Lips. Pierwszym utworem promującym album jest tytułowy „Hot Thoughts”.


ROBERT RANDOLPH & THE FAMILY BAND – Love Do What It Do

Dźwięki karnawałowe? Na początek wulkan energetyczny i znakomity gitarzysta w jednej osobie: Robert Randolph i Family Band. Zespół 'rodzinny', w końcu nazwisko Randolph przewija się tutaj jeszcze dwukrotnie: wokalistką jest siostra Roberta, Lenesha Randolph; perkusista zespołu to Marcus Randolph, brat lidera; całość uzupełnia grający na basie Brett Haas. Ich najnowszy album „Got Soul” ukaże się w połowie lutego (17 II) i wypełniony będzie takim muzycznym patentem.


SONNY KNIGHT & THE LAKERS – It Had To Change

Karnawału ciąg dalszy. Sonny Knight ma za sobą służbę w Wietnamie, pracę kierowcy ciężarówek, ale muzyka towarzyszyła mu od zawsze. W 2014 r jako 68 latek (!) postanowił zrealizować swoje marzenia. Skrzyknął 7 młodych muzyków, a ci naprędce stworzyli akompaniujący mu zespół The Lakers. Debiutancki album „I’m Still Here” był zatem naturalnym dopełnieniem drzemiącej w wokaliście przez wiele w lat iskry. Siłą rozpędu w rodzinnym Minneapolis nagrana została płyta koncertowa (tak grają na żywo!), a pod koniec 2016 r. Knight zrealizował swoje muzyczne credo: „Sooner or Later”. I tak The Lakers z nabożeństwem sięgają do bluesowych korzeni, a towarzyszący Knightowi od dzieciństwa duch muzyki gospel jest wszechobecny.


SERAMIC – Greg's Love

Idolem pochodzącego z Londynu Seramica jest Bootsy Collins, niegdyś członek takich zespołów jak Parliament czy Funkadelic. Piosenka Greg's Love”, wedle słów jej twórcy, opowiadać ma o „znalezieniu w sobie czegoś świeżego i ekscytującego, by następnie dać się temu ponieść”. Ciekawostką jest fakt, że zainspirowana postacią Collinsa, została wraz z tym legendarnym muzykiem nagrana. Muzykę ilustruje teledysk, w którym w głównej roli widzimy znakomitą amerykańską gimnastyczkę Sophine DeJesus.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama