Policjanci grali... w piłkę nożną (ZOBACZ)

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-01-24 19:19 | Zmodyfikowano: 2017-01-24 19:19
A|A|A

fot. Dolnośląska Policja

Wydział Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu współpracując z Zarządem Terenowym NSZZP KMP Wrocław zorganizował II Ogólnopolski Turniej Piłki Halowej pn. „FORENSICS CUP 2017". Zawody, podczas których uczestnicy rywalizowali o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, odbyły się na terenie obiektów sportowych „Olimpijski FC" przy Al. Paderewskiego we Wrocławiu.

O godzinie 9.00 uroczystego otwarcia dokonali wspólnie Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu mł. insp. Arkadiusz Małecki, b. Komendant Główny Policji gen. insp. w st. spocz. Andrzej Matejuk oraz wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP województwa dolnośląskiego Roman Buczkowski i Sławomir Stodolny.

Głównym celem turnieju było propagowanie kultury fizycznej oraz zdrowego trybu życia wśród funkcjonariuszy, a także integracja służb mundurowych oraz instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Do wspólnej rywalizacji stanęli zawodnicy aż 20 drużyn - m.in. Reprezentacja Polskiej Policji z Komendy Głównej Policji, Pogotowia Ratunkowego z Wrocławia, Inspektoratu Dolnośląskiego Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej z Wrocławia, Wojska Polskiego z Wrocławia, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Wydziału Techniki Kryminalistycznej z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu - jako gospodarz turnieju.
W turnieju udział wzięli też funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie, Komend Wojewódzkich Policji w: Olsztynie, Katowicach i Wrocławiu, Komend Miejskich Policji w: Legnicy, Jeleniej Górze i Wrocławiu oraz Komend Powiatowych Policji w: Jaworze, Głogowie, Złotoryi, Górze, a także IPA Wrocław.Impreza stała na bardzo wysokim poziomie. Rozgrywki w duchu sportowej rywalizacji odbywały się jednocześnie na 4 niezależnych boiskach. Zawody podzielone były na turniej mężczyzn i turniej kobiet i trwały do późnych godzin popołudniowych.

W kategorii „kobiet" rozgrywki prowadzone były w systemie „każdy z każdym" z rundą zasadniczą i rewanżową, a o kolejności miejsc decydowała ilość punktów zdobytych przez poszczególne drużyny. W kategorii „mężczyzn" rozgrywano mecze w dwóch grupach liczących po osiem drużyn, w systemie „każdy z każdym".Po zakończonych zmaganiach Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu mł. insp. Arkadiusz Małecki oraz przedstawiciele Związków Zawodowych Policji, w uroczystej oprawie, wręczyli zwycięzcom puchary, a pozostałym uczestnikom okolicznościowe pamiątkowe ryngrafy, kończąc wrocławski turniej.

Poniżej publikujemy listę reprezentacji, które w poszczególnych kategoriach uplasowały się na czterech pierwszych miejscach:

W KATEGORII KOBIET:
1. KGP – reprezentacja policji polskiej
2. KWP Katowice
3. KSP Warszawa
4. KWP Olsztyn

W KATEGORII MĘŻCZYZN:
1. KGP – reprezentacja policji polskiej
2. KWP Olsztyn
3. KWP Wrocław
4. KPP Góra

Uczestnicy Turnieju podkreślali jego doskonałą, sportową atmosferę i rywalizację w duchu „fair play" - puchar w tej kategorii przypadł w udziale KPP Jawor, w myśl zasady, że w ostatecznym rozrachunku i tak „wszyscy strzelamy do jednej bramki".

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama