Wrocław: Badania potwierdziły wirusa H5N8 u trzech martwych ptaków

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-01-24 16:16 | Zmodyfikowano: 2017-01-24 16:17
A|A|A

fot. Radio Wrocław

Miejsca, w których do tej pory znaleziono martwe ptaki to Wyspa Bielarska, Park Stanisława Tołpy, Niskie Łaki, Las Sołtysowicki, Pilczyce.

Przypominamy, że wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków nie jest groźny dla człowieka.

Cechuje się natomiast dużą odpornością na działanie czynników środowiska, w związku z czym łatwo i szybko rozprzestrzenia się w otoczeniu. Dlatego zaleca się:

- ograniczenie ruchu a zwłaszcza spacerów ze zwierzętami w miejscach gdzie przebywa dzikie ptactwo wodne,

- a w celu ograniczenia powstawania skupisk ptactwa bezwzględnego wstrzymania się od dokarmianiem dzikiego ptactwa wodnego, na terenie całego Wrocławia.

W związku z licznymi doniesieniami o dokarmianiu ptaków na terenie Wyspy Bielarskiej, do odwołania została zamknięta Żabia Kładka prowadząca na Wyspę Bielarską.

Przypominamy:

Przypadki znalezienia padłych ptaków (łabędzi, dzikich gęsi, czapli, kormoranów a także większych skupisk padłych kaczek, łysek, siewek, perkozów, mew) należy zgłaszać do Powiatowego Lekarza Weterynarii we Wrocławiu - telefon 713479820.

Wszelkie aktualne informacje związane z grypą ptaków dostępne są na stronach internetowych Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii www.wroc.wiw.gov.pl oraz Powiatowego Lekarza Weterynarii www.wroc.piw.gov.pl.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama