POGODA: Śnieg, deszcz i mróz. Noc na -4 stopnie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-01-24 22:00
A|A|A

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby:

Przeważający obszar Europy będzie w zasięgu rozległego wyżu rozciągajacego się od Francji, przez Polskę, aż po zachodnią Rosję. Z północnego wschodu w kierunku centrum Polski przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny. Wschodnia połowa kraju znajdzie się w mroźnej, arktycznej masie powietrza, zachodnia pozostanie w cieplejszej, polarno-morskiej.

Prognoza pogody:

W nocy zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady śniegu lub mżawki marznącej powodującej gołoledź. Miejscami mgła osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C. Wiatr słaby, zachodni.

W dzień zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady śniegu lub mżawki marznącej powodującej gołoledź. Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby, zmienny.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego

W nocy zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady śniegu lub mżawki marznącej powodującej gołoledź. Miejscami mgła osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C. Wiatr słaby, zachodni.

W dzień zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady śniegu lub mżawki marznącej powodującej gołoledź. Temperatura maksymalna od -2°C do 1°C. Wiatr słaby, zmienny.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) bezchmurnie. Temperatura od -5°C do -3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-wschodni i wschodni.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama