Złodziej torebek schwytany

Andrzej Andrzejewski, FM, materiały policji | Utworzono: 2017-01-26 18:40 | Zmodyfikowano: 2017-01-26 18:40
A|A|A

Do zdarzeń doszło w grudniu na terenie Świebodzic. Ubrany w dres i osłonięty kapturem sprawca, już po zapadnięciu zmroku podbiegł z tyłu do idącej ulicą 61-latki, chwycił za torebkę i ciągnąc za nią z całej siły przewrócił kobietę, która jednak nie wypuściła z rąk swojej własności. Pokrzywdzona przez chwilę szarpiąc się z napastnikiem i krzycząc doprowadziła do tego, że mężczyzna w końcu zrezygnował ze swojego niedoszłego łupu i uciekł. Poturbowana 61-latka o całym zajściu zawiadomiła Policję.
Kilka dni później scenariusz powtórzył się. Także wieczorem, na jednej ze świebodzickich ulic, tak samo opisywany sprawca, działając w ten sam sposób, tym razem już skutecznie okradł 58-letnią kobietę. Straciła torebkę z zawartością m.in. dokumentów oraz niewielkiej ilości gotówki. Podobnie jak poprzednio, w tym przypadku pokrzywdzona również przewróciła się i doznała ogólnych potłuczeń.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Świebodzicach wykorzystując zgromadzone informacje, w tym nagrania z monitoringu, zatrzymali podejrzewanego o te czyny mężczyznę. Okazał się nim 41-latek ze Świebodzic, który był już wcześniej karany za kradzieże i włamania. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstw oświadczając, że skradzione dokumenty wyrzucił, a pieniądze przeznaczył na alkohol.
41-latek usłyszał już zarzuty za kradzieże i teraz jego sprawą zajmie się sąd. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama