Radio Wrocław Kultura: Bluesowa Strefa Południa

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2017-01-26 20:40 | Zmodyfikowano: 2017-01-26 20:40
A|A|A

To właśnie dzięki tym koncertom, na fali których masowo sprowadzano amerykańskie nagrania, Europa mogła poznać muzykę bluesową. Dalszych inspiracji należy szukać nie tylko poprzez brytyjskie zespoły wdzięcznie nasycające swoje brzmienie Południem, ale także wśród słuchaczy, które pokazywały nagrania swoim znajomym czy potomkom. Keith Richards po raz pierwszy słuchając solowych nagrań legendy tej muzyki, Roberta Johnsona, spytał "kim jest ten drugi gitarzysta? Niemożliwe, że on tak sam gra!".

Dzięki staraniom entuzjastów Europa począwszy od lat 60. powoli nabywała bluesowe tradycje. Ich wynikiem jest European Blues Challenge, coroczny festiwal, na którym zespoły inspirujące się Południem mają szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności, niejednokrotnie przewyższających te, które reprezentują muzycy zza oceanu.

W Strefie Południa zaprezentujemy kapele z 21 państw, które w kwietniu wystąpią na EBC. Spróbujemy wyłonić potencjalnych zwycięzców, choć z tym będą pewne problemy - tamtejsi krytycy lubią kręcić nosem. Do usłyszenia!

Radio Wrocław Kultura: Bluesowa Strefa Południa, piątek 21-1, Paweł Iwanina

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama