Ślęza lepsza od CCC Polkowice w walce o finał Pucharu Polski

mat. prasowe | Utworzono: 2017-01-28 18:00

Ślęza rozpoczęła to spotkanie od dobrej współpracy Sharnee Zoll z Nikki Greene i tym samym przewagi 7:2. CCC krok po kroku zbliżało się do rywalek - późniejsza trójka Waleriji Musiny oznaczała najpierw tylko dwupunktową różnicę, do remisu doprowadziła Jamierra Faulkner, a na prowadzenie swój zespół wyprowadziła Ewelina Gala. Ostatecznie m.in. dzięki akcji Raisy Musiny polkowiczanki wygrywały po 10 minutach 20:15. Zespół trenera Marosa Kovacika na początku drugiej kwarty powiększył swoją przewagę do dziewięciu punktów po rzucie Mariji Rezan, ale to nie oznaczało, że wrocławianki pozwolą na więcej. Dzięki rzutom z dystansu Marissy Kastanek, Sharnee Zoll i Agnieszki Skobel Ślęza doprowadziłą do remisu po 29. Późniejszy rzut Agnieszki Majewskiej dał tej ekipie nawet minimalne prowadzenie. Ostatecznie po pierwszej połowie zawodniczki trenera Arkadiusza Rusina wygrywały 39:38.

Trzecia kwarta długo toczyła się rytmem kosz za kosz - żadna z drużyn nie chciała odstawać. Nieźle radziły sobie Agnieszka Skobel i Sharnee Zoll, ale Ślęza nie potrafiła uciec rywalkom. Wynik ciągle był zbliżony do remisu, ale ostatecznie dzięki rzutom wolnym Skobel i świetnej trójce Kastanek równo z syreną to wrocławianki były lepsze po 30 minutach - 62:56. W ostatniej części meczu zespół trenera Arkadiusza Rusina uciekał przeciwniczkom - po kolejnych trafieniach Nikki Greene i Agnieszki Kaczmarczyk przewaga wzrosła nawet do 11 punktów. Polkowiczanki w dalszej fazie kwarty były nieskuteczne, a to oznaczało jednocześnie, że nie odrabiały strat. Ostatecznie Ślęza mogła cieszyć się ze zwycięstwa 75:63 i awansu do wielkiego finału Pucharu Polski Kobiet.

Najlepszą zawodniczką Ślęzy była Nikki Greene z 19 punktami i 14 zbiórkami. 17 punktów i siedem zbiórek dołożyła Sharnee Zoll. W ekipie z Polkowic wyróżniała się Jamierra Faulkner z 13 punktami, czterema zbiórkami i trzema asystami.

W finale Ślęza zagra z lepszym z pary Wisła Kraków - AZS Gorzów Wielkopolski.

CCC Polkowice - Ślęza Wrocław 65:73 (20:15, 18:24, 18:23, 7:13)

Punkty dla CCC: Faulkner 13, Gala 11, W. Musina 12, Rezan 8 (12 zbiórek), Harrison 5, Stankiewicz 5, R. Musina 5, Ortiz 2, Leciejewska 2

Punkty dla Ślęzy: Greene 19 (14 zbiórek), Zoll 17, Skobel 15, Kaczmarczyk 11, Kastanek 9, Majewska 2, Sklepowicz 2