Grały piłkarki ręczne z naszego regionu (WYNIKI)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-01-28 22:10 | Zmodyfikowano: 2017-01-28 22:10

Szczypiornistki KPR Jelenia Góra wykorzystały atut własnego parkietu i wygrały ważne starcie z Olimpią Beskid Nowy Sącz. W pierwszej połowie gra była wyrównana, do czego przyczyniły się m.in. przestoje w drużynie miejscowych. W decydujących momentach jeleniogórzanki pokazały charakter i dzięki lepszej skuteczności pokonały rywalki różnicą trzech goli.

Dobra pierwsza połowa i nerwowa końcówka na własne życzenie. Tak w skrócie można podsumować występ Metraco Zagłębia Lubin w Elblągu. Do przerwy podopieczne Bożeny Karkut prowadziły pewnie 14:7, a rywalki miały olbrzymie problemy z trafianiem do bramki Moniki Maliczkiewicz. Po zmianie stron zmienił się jednak radykalnie obraz gry. Niewiele brakowało, by pościg Startu zakończył się powodzeniem. Miejscowe w ostatniej minucie zdołały bowiem zniwelować straty do jednej bramki.

Emocji nie brakowało także w Gdańsku, gdzie losy starcia miejscowego AZS z KPR Kobierzyce rozstrzygały się w dramatycznej końcówce. Wcale się na nią nie zanosiło, gdyż przez większość spotkania na prowadzeniu były gdańszczanki. Na 5 minut przed końcową syreną beniaminek z Kobierzyc tracił do rywalek 5 goli. Podopieczne Tomasza Folgi grały jednak ambitnie i były o włos od wywalczenia remisu. Na 15 sekund przed końcem meczu drużyna z Dolnego Śląska miała tylko jedną bramkę straty i piłkę w posiadaniu, ale nie wykorzystała szansy na doprowadzenie do wyrównania.

Po 15. kolejkach ekstraklasy Metraco Zagłębie jest na 3.; KPR Jelenia Góra na 8.; a KPR Kobierzyce na 9. miejscu tabeli.

KPR Jelenia Góra – Olimpia Beskid Nowy Sącz 32:29 (14:14)

KPR: Ciesiółka, Hoffman, Filończuk – Kobzar 8, Załoga 7, Jasińska 7, Janas 4, Bielecka 2, Bilenia 2, Tomczyk 2, Kanicka, Maziarz, Oreszczuk.

Olimpia: Szczurek, Sach – Smbatian 7, Rosińska 6, Leśniak 4, Szabo 4, Pożoga 3, Płachta 2, Choromańska 1, Luberecka 1, Dzidek 1, Kostuch.

Start Elbląg – Metraco Zagłębie Lubin 20:21 (7:14)

Kram Start: Szywerska, Powaga – Balsa, Dankowska, Grobelska, Waga, Muchocka, Jędrzejczyk, Kwiecińska, Gerej, Lisewska, Stokłosa, Świerżewska, Andrzejewska, Szopińska.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Załęczna, Grzyb 3, Mączka 4, Semeniuk, Buklarewicz 1, Wiertelak 2, Ważna, Marić 4, Jochymek, Belmas, Malta 3, Milojević 4.

AZS Gdańsk - KPR Kobierzyce 23:22 (13:11)

AZS: Kajumowa, Chojnacka - Mazurek 5, Siódmiak 4, Kalska 2, Żukowska 2, Górna 2, Stachowska 2, Tomczyk 2, Masna 2, Gędłek 2, Hartman, Ciura, Cirjan, Skonieczna.

KPR: Demiańczuk, Słota - Michalak 4, Linkowska 4, Skalska 3, Wojda 3, Wesołowska 2, Walczak 2, Kaźmierska 1, Mączka 1, Szymańska 1, Daszkiewicz 1, Łyszczyk, Bartkowska.