Rekordowy 7. Noworoczny Koncert Charytatywny na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

Michał Kazulo | Utworzono: 2017-01-30 12:50 | Zmodyfikowano: 2017-01-30 12:51
Rekordowy 7. Noworoczny Koncert Charytatywny na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci -

154 tysięcy 900 złotych - tyle udało się uzbierać podczas 7. Noworocznego Koncertu Charytatywnego na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. To ponad dwa razy tyle co rok temu, a nie podliczono jeszcze kwoty ze sprzedaży biletów i loterii.

- Ta kwota to duże zaskoczenie. Jest dwa razy więcej. Nie liczyliśmy na tak wysoką aukcję - mówi Ada Kamińska z Fundacji:

Cały czas liczona jest tez kwota ze sprzedaży biletów i losów. Sam koncert też wypadł wzorowo.

– Na pewno był bardzo długi, czym nawiązujemy do tradycji naszych pierwszych koncertów. Skończył się przed godziną 23 – tłumaczy Ada Kamińska.

- Budujące jest dla nas jak wiele osób wzięło udział w tym wydarzeniu. Z roku na rok pojawiają się ludzie, którzy chcą nam podarować rzeczy na aukcji. To są rzeczy z serca płynące, niesztampowe – komentuje Ada Kamińska z Fundacji:

Najdroższy fant wylicytowany został za 51 tysięcy złotych. Była to reprodukcja obrazu Zdzisława Beksińskiego przedstawiającego motyw ręki:

- Tę rękę, za zgodą oczywiście muzeum w Sanoku, podmalowywali dwaj pacjenci, którzy przeszli transplantacje ręki – dodaje Ada Kamińska.

31 tysięcy złotych to kwota za którą oddano na aukcji obraz „Mały Książę” Sławomira Wrembla.

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci opiekuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi w ich domach. Na całym Dolnym Śląsku. Środki zebrane podczas koncertu przekazane będą na pomoc dla m.in pielęgniarek, lekarzy, psychologów oraz na sprzęt medyczny i domową rehabilitację. Wsparcie fundacji dla rodzin jest całkowicie bezpłatna, a wszystko to głównie dzięki hojności darczyńców z Wrocławia i Dolnego Śląska.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.