Seryjny włamywacz w rękach świdnickich policjantów [ZDJĘCIA]

z materiałów policji | Utworzono: 2017-01-30 13:46 | Zmodyfikowano: 2017-01-30 10:37
Seryjny włamywacz w rękach świdnickich policjantów [ZDJĘCIA] -

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ze świdnickiej komendy powiatowej Policji, w wyniki prowadzonych działań, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne włamania do domów. Podejrzany, to 34 – letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci wpadli na trop podejrzanego, po tym jak na terenie kilku różnych miejscowości powiatu świdnickiego odnotowano włamania do domów jednorodzinnych. Na podstawie prowadzonych czynności i analizy gromadzonego materiały, funkcjonariusze ustalili, że za tymi przestępstwami stoi prawdopodobnie ta sama osoba. Dalsze działania potwierdziły ustalenia policjantów.

W mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny oraz w jego samochodzie, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli część utraconego w wyniku włamań mienia w postaci kilkudziesięciu sztuk monet okolicznościowych, zegarków oraz biżuterii. Zatrzymany posiadał ponadto szereg umów z lombardów, dwa pistolety hukowe oraz kilka telefonów komórkowych. Funkcjonariusze pracują teraz nad ustaleniem pochodzenia oraz przeznaczenia tych przedmiotów, jak i nad odzyskaniem pozostałych składników utraconego w wyniku włamań mienia.

Sprawca działając w ciągu dnia i wykorzystując nieobecność domowników, za pomocą łomu wchodził do budynków. W kręgu jego zainteresowań były głównie pieniądze i biżuteria. Łącznie spowodował w ten sposób straty w wysokości ponad 63 tysięcy złotych.

34 - latek usłyszał już zarzuty dotyczące 8 włamań do domów i kradzieży mienia. Przyznał się do ich popełnienia. Jak się okazało, mężczyzna był też poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze włamania. Podejrzany działał w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. "recydywy", a więc sąd może mu wymierzyć teraz karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Ustalają m.in. czy podejrzany ma na swoim koncie jeszcze inne tego typu przestępstwa.

Reklama
Zdjęcia
Seryjny włamywacz w rękach świdnickich policjantów [ZDJĘCIA] - 4
Seryjny włamywacz w rękach świdnickich policjantów [ZDJĘCIA] - 5
Seryjny włamywacz w rękach świdnickich policjantów [ZDJĘCIA] - 6
Seryjny włamywacz w rękach świdnickich policjantów [ZDJĘCIA] - 7

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.