Maja Włoszczowska najlepszym dolnośląskim sportowcem 2016 roku!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-01-30 20:44 | Zmodyfikowano: 2017-01-30 20:44

Sportowcem roku po raz trzeci w historii została Maja Włoszczowska, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro w kolarstwie górskim.

Drugi był inny srebrny medalista z Rio - Piotr Małachowski. Dyskobol Śląska Wrocław tym samym nie obronił swojego miejsca w plebiscycie sprzed roku, kiedy wygrał całą rywalizację.

Podium uzupełnił złoty medalista Paraolimpiady w kajakarstwie Jakub Tokarz.

Rozmowa z Mają Włoszczowską:

Tak prezentuje się czołowa dziesiątka najlepszych sportowców 64. Plebiscytu Radia Wrocław i Gazety Wrocławskiej:

1. Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie, Kross Racing Team)

2. Piotr Małachowski (lekka atletyka, rzut dyskiem, Śląsk Wrocław)

3. Jakub Tokarz (parakajakarstwo, WSZN Start Wrocław)

4. Jacek Gaworski (szermierka na wózkach, Klub Szermieczy Wrocławianie)

5. Robert Sobera (lekka atletyka, skok o tyczce, AZS AWF Wrocław)

6. Lucyna Kornobys (lekka atletyka, pchnięcie kulą niepełnosprawnych, WSZN Start Wrocław),

7. Joanna Linkiewicz (lekka atletyka, bieg na 400 m przez płotki)

8. Oliwia Jabłońska (pływanie niepełnosprawnych, WSZN Start Wrocław)

9. Maciej Bodnar (kolarstwo szosowe, Bora-Hansgrohe)

10. Jolanta Zawadzka (szachy, Polonia Wrocław)

Tytułem najlepszego trenera 2016 roku może się pochwalić Dariusz Łoś. To opiekun Roberta Sobery, mistrza Europy w skoku o tyczce z Amsterdamu. Drugi, podobnie jak w poprzedniej edycji plebiscytu, był Marek Rożej - opiekun m.in. Joanny Linkiewicz i Rafała Omelki. Ostatnie miejsce na podium zajęła z kolei Renata Klekotko, współautorka sukcesów i jednocześnie partnerka życiowa Jakuba Tokarza.

Rozmowa z Dariuszem Łosiem:

Czołowa piątka trenerów 64. Plebiscytu Radia Wrocław i Gazety Wrocławskiej:

1. Dariusz Łoś (lekka atletyka, trener Roberta Sobery, AZS AWF Wrocław

2. Marek Rożej (lekka atletyka, opiekun m.in. Joanny Linkiewicz i Rafała Omelki)

3. Renata Klekotko (parakajakarstwo, trenerka Jakuba Tokarza, WSZN Start Wrocław),

4. Tomasz Skrzypek (kick-boxing, opiekun Michała Turyńskiego, Fighter Wrocław)

5. Piotr Stokowiec (piłka nożna, Zagłębie Lubin).

W kategorii odkrycie roku statuetkę otrzymał Paweł Juraszek. To pływak MKS-u Dziewiątki Dzierżoniów, który oprócz wielu medali mistrzostw Polski zadebiutował na igrzyskach olimpijskich w Rio. Liczymy, że w przyszłości 22-letni obecnie zawodnik, będzie regularnie przywoził medale z międzynarodowych imprez.

Za najlepszą drużynę roku uznano z kolei koszykarki Ślęzy Wrocław. Brązowe medalistki mistrzostw Polski z ubiegłego sezonu mogły okazać się też świeżo upieczonymi zdobywczyniami Pucharu Polski. Niestety wrocławianki przegrały w niedzielę niemal wygrany finał tych rozgrywek z Wisłą Can-Pack Kraków.

W 64. Plebiscycie Radia Wrocław i Gazety Wrocławskiej uwzględniono głosy czytelników jak i kapituły w osobach: Renaty Mauer-Różańskiej, Tadeusza Pawłowskiego, Pawła Rańdy, Mariusza Jędry, Ireneusza Cichego i Jakuba Gudera.