Przesłuchania ws. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2017-01-30 20:20 | Zmodyfikowano: 2017-01-30 20:13
Przesłuchania ws. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich - fot. archiwum radiowroclaw.pl
fot. archiwum radiowroclaw.pl

Trzy z pięciu osób zatrzymanych w sprawie reprywatyzacji nieruchomości warszawskich jest przesłuchiwanych w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu. Pierwsza z podejrzanych osób zatrzymanych dziś rano przez funkcjonariuszy CBA trafiła do Wrocławia po godzinie 16, dwie kolejne już po godzinie 18. Rzeczniczka prokuratury Anna Zimoląg mówi, że nie może mówić o zarzutach do czasu zakończenia przesłuchań.

"Trwają czynności z udziałem tych podejrzanych. Prokuratorzy ogłaszają zarzuty i przesłuchują w charakterze podejrzanych. Nie zakończyły się do chwili obecnej czynności w Warszawie na miejscu w związku z tym dwóch podejrzanych nie zostało do chwili obecnej doprowadzonych i nie wiemy czy w dniu dzisiejszym zostaną doprowadzeni do prokuratury."

Trwa miedzy innymi zabezpieczanie dokumentacji zatrzymanych. Prokuratorzy będą przesłuchiwali do godziny 22, potem czynności zostaną wstrzymane do rana. Podstawą wszczęcia śledztwa w tej sprawie było zawiadomienie Urzędu miasta stołecznego Warszawy o nabyciu przez jednego z zatrzymanych Jakuba R. - byłego zastępce Dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami stołecznego ratusza, roszczeń do jednej z warszawskich nieruchomości.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.