Piłkarze Śląska remisują na zakończenie zgrupowania

| Utworzono: 2017-01-31 18:50

W sparingu z SV Waldhof Mannheim trener Jan Urban do pierwszej jedenastki desygnował zawodników, którzy we wcześniejszych spotkaniach nie grali, bądź rozpoczynali mecze na ławce rezerwowych.

W takim zestawieniu Śląsk grał pierwszy raz, co momentami było widać na boisku. W pierwszej połowie byliśmy świadkami wyrównanej gry, a sam mecz toczył się głównie w środkowej części boiska.

Obie drużyny stworzyły sobie po kilka okazji do zdobycia bramki, ale po pierwszej połowie rezultat brzmiał 1:0. Wynik w 43 minucie strzałem zza pola karnego otworzył Mariusz Idzik.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, ale rywale w 65. minucie zdołali doprowadzić do wyrównania. Śląsk chciał jeszcze przechylić szalę na swoją korzyść, ale wynik już się nie zmienił. W drugiej połowie Jan Urban przeprowadził kilka zmian.

Podczas obozu w Side WKS rozegrał trzy sparingi, dwa wygrał i jeden zremisował.

Śląsk – SV Waldhof 1:1 (1:0)

Bramka dla Śląska:

43’ - Mariusz Idzik 1:0

Skład: Kamenar - Alvarinho (65' Celeban), Dvali, Wiech, Zieliński - Stjepanović, Grajciar (65' Kovacević), Engels, Łyszczarz (65. Riera), Roman - Idzik (65. Biliński).