Radio Wrocław Kultura: What's in the box? DAB+ Film (SŁUCHAJ OD 16:00)

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2017-02-03 09:15
A|A|A

Na początek spotkanie z Jarosławem Skórą, który zaprosi na pokaz "Bitwy wrocławskiej". To fenomen. Bilety na ten archiwalny film rozchodzą się w godziny, trzeba otwierać dodatkowe sale, organizować kolejne pokazy.

Godzinę później spotykamy się z Przemysławem Wojcieszkiem. Autor "Głośniej od bomb" czy "Made in Poland" przygotował film - komentarz do współczesnego świata. Możliwe, że, pracujący ostatnio, częściej w teatrze niż na planie filmowym, reżyser stwierdził, że szybka interwencyjna forma jest dla niego najważniejsza - będę pytał Film nosi tytuł "Knives Out" i opowiada o grupie przyjaciół, którzy mimo wieloletniej znajomości nie potrafią dogadać się w kwestiach ideologicznych. W filmie występowali aktorzy wrocławskiej PWST, a muzykę przygotował Filip Zawada.

KNIVES OUT fragment filmu from Przemek Wojcieszek on Vimeo.

Czekałem cierpliwie, aż wejdzie do kin "Manchester by the sea", "Jackie" i inne filmy, które powalczą o Oscary.

Czekałem, żeby uczciwie móc spojrzeć na nominacje do najważniejszych nagród filmowych na świecie. Jak zawsze, obyło się bez niespodzianek. Właściwie już teraz można zgadywać, z dużą pewnością, które tytuły wygrają w poszczególnych kategoriach. Nie zmienia to jednak faktu, że Oscary nadal budzą ekscytację.

Podobnie jest z najnowszym filmem Agnieszki Holland, który jeszcze przed Oscarami, będzie miał swoja światową premierę w prestiżowym konkursie głównym festiwalu Berlinale. Wczoraj w programie Łukasza Śmigla i Jacka Antczaka gościła współscenarzystka filmu i autorka adaptowanej książki - Olga Tokarczuk. Dzisiaj opowiem nieco o filmie.

Na koniec seriale z Miłosławą Bożek. Dzisiaj poza ploteczkami, opowiemy o serialowym fenomenie ze Skandynawii. Nie, nie będzie o nordic criminal, a o serialu "Skam". Najbardziej przypomina brytyjskich "Skins". Skąd mowa o fenomenie? Odpowiemy po 19.00.


Radio Wrocław Kultura: What's in the box? DAB+ Film, piątek godz. 16:00-20:00

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama