Za nami wyścig Dookoła Walencji. Jak spisali się kolarze CCC Sprandi Polkowice?

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-02-06 08:45 | Zmodyfikowano: 2017-02-06 08:45

Ostatni etap rozgrywany był wokół Walencji. Z powodu bardzo silnego wiatru skrócono go do 5 płaskich okrążeń. Końcowy akt wyścigu rozpoczął się od ataku dwójki Iljo Keisse (Quick Step Floors) i Sep Vanmarcke (Cannondale Drapac). Po kilku kilometrach pierwszy z nich zostawił drugiego i przez kilka okrążeń jechał samotnie na czele. Na przedostatniej rundzie dołączył do Belga Michał Kwiatkowski (Team Sky) i razem starali się odeprzeć pogoń peletonu.

Marzenia duetu o zwycięstwie etapowym prysły na ostatnim kilometrze, na którym zostali doścignięci. Doszło do masowego sprintu, który padł łupem Bryana Coquarda (Direct Energie). Pokonał on Nacera Buhanniego (Cofidis) i Coena Vermeltroofta (Roompot – Nederlandse Loterij).

Dwóch „pomarańczowych” uplasowało się w pierwszej „25” – Jan Tratnik był 19., a Maciej Paterski 22. Michał Kwiatkowski na trasie zajął 23 miejsce, a najszybszym z Polaków był inny z kolarzy grupy Sky - Łukasz Wiśniowski, który zajął 16 pozycję.