Puchar Polski nie dla koszykarzy ze Zgorzelca

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-02-18 21:00

Mecz od samego początku miał bardzo zacięty przebieg. Prowadzenie zmieniało się wielokrotnie, ale żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć od rywala na więcej niż 5 punktów. Początek należał do Turowa, który przejął inicjatywę dzięki dobrej skuteczności m.in Urosa Nikolicia. W drugiej kwarcie zgorzelczanie długo utrzymywali się na skromnym prowadzeniu dzięki świetnej postawie Davida Jacksona. W końcówce przypomniał o sobie znany kibicom w Zgorzelcu Thomas Kelati. Były gracz Turowa trafił dwa razy z trzy i do szatni oba zespołu schodziły przy prowadzeniu Stelmetu 33:32. dwa razy zza łuku celnie przymierzył Thomas Kelati.

W trzeciej kwarcie znów minimalnie lepszy był Stelmet, w szeregach którego błyszczeli Vladimir Dragicević i Armani Moore. Pięciopunktowa zaliczka, z którą zielonogórzanie rozpoczynali ostatnią odsłonę, szybko została jednak zniwelowana przez ekipę z Dolnego Śląska. Po kolejnym trafieniu zza łuku Michała Michalaka w 35. minucie był znów remis - 57:57.

Losy zwycięstwa i awansu w tym dramatycznym meczu rozstrzygały się w ostatniej minucie. 36 sekund przed końcową syreną bliżej sukcesu był Turów. Po trafieniu z linii rzutów wolnych Kirka Archibeque'a było 64:63 dla PGE. Wtedy bardzo ważną akcję przeprowadził Łukasz Koszarek. Po trafieniu rozgrywającego Stelmetu mistrzowie Polski odzyskali prowadzenie. Zgorzelczanie mieli jeszcze czas i okazję, by odpowiedzieć, ale Denis Ikovlev spudłował. Sukces zespołu z Zielonej Góry przypieczętowali z linii rzutów wolnych Moore i Przemysław Zamojski.

W niedzielnym finale Stelmet zmierzy się z Anwilem. Drużyna z Włocławka w drugim półfinale pokonała Miasto Szkła Krosno 77:68.

Stelmet Zielona Góra - PGE Turów Zgorzelec 69:64 (17:18, 16:14, 21:17, 15:15)

Stelmet: Vladimir Dragicević 14, Armani Moore 14, Thomas Kelati 12, Łukasz Koszarek 9, Nemanja Djurisić 8, Przemysław Zamojski 4, Karol Gruszecki 3, James Florence 3, Adam Hrycaniuk 2, Jarosław Mokros 0.

PGE Turów: David Jackson 20, Michał Michalak 11, Denis Ikovlev 9, Uros Nikolić 8, Bartosz Bochno 6, Kirk Archibeque 6, Mateusz Kostrzewski 4, Michael Gospodarek 0, Tweety Carter 0.