Konkurs na komiks o Tadeuszu Kościuszce. Do wygrania 10 tys. zł

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2017-02-22 17:40 | Zmodyfikowano: 2017-02-22 16:41
A|A|A

Komiks historyczny o Tadeuszu Kościuszce ma powstać we Wrocławiu z okazji 200 rocznicy śmierci polskiego bohatera narodowego. W związku z obchodzonym Rokiem Kościuszkowskim Muzeum Narodowe ogłasza konkurs na komiks na temat jego życia i działalności, mówi dyrektor dr hab. Piotr Oszczanowski:

W pracach warto zwrócić uwagę na bogate życie Tadeusza Kościuszki dodaje dyrektor Oszczanowski:

Na autora lub autorów zwycięskiej pracy czeka nagroda w wysokości 10 000 złotych. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 30 marca. Prace zgłoszone do konkursu muszą zawierać: minimalnie 4, a maksymalnie 6 pionowych plansz formatu A4.

Zadaniem uczestników jest wykonanie projektu komiksu opowiadającego historię życia Tadeusza Kościuszki lub wybrany jego fragment. Praca ma być oryginalną, autorską interpretacją tematu, przedstawiać życie i działalność Kościuszki w sposób atrakcyjny dla współczesnego odbiorcy, upamiętniać i promować jego postać oraz przyczyniać się do odświeżenia jego wizerunku i wyeksponowania znaczących cech jego charakteru.

Konkurs ma zasięg ogólnopolski a jego uczestnikiem może być każda pełnoletnia osoba fizyczna, która zaakceptuje Regulamin i prześle poprawne zgłoszenie konkursowe. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 30 marca 2017 r. Prace zgłoszone do konkursu muszą zawierać:

• minimalnie 4, a maksymalnie 6 pionowych plansz formatu A4 (210 x 297 mm) opowiadających spójną historię bohatera komiksu – Tadeusza Kościuszki (każda strona powinna posiadać co najmniej 3 klatki);
• krótki (maksymalnie do kilku stron znormalizowanego tekstu) opis koncepcji na scenariusz całego komiksu, zakładającego minimalnie 48 stron A4 (równoważnych 24 obustronnie zadrukowanym kartkom).

Technika wykonania prac: rysunek, malarstwo, grafika komputerowa.

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrany zostanie jeden projekt do realizacji. Jego autor lub autorzy przygotują pełną wersję komiksu do 15 lipca 2017 r.

Zgłoszenia można dokonać przesyłając drogą pocztową lub dostarczając osobiście wydruk w jednym egzemplarzu wraz z wersją elektroniczną na adres:

Muzeum Narodowe we Wrocławiu
Dział Reklamy i Marketingu
pl. Powstańców Warszawy 5, 50-153 Wrocław
z dopiskiem "Komiks Tadeusz Kościuszko"

Termin nadsyłania prac: 30 marca 2017 r.
Ogłoszenie wyników: 6 kwietnia 2017 r.
Termin dostarczenia pełnej wersji komiksu: 15 lipca 2017 r.
Premiera komiksu: 15 października 2017

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama