RWK: "O skrzywieniu kręgosłupa" i innych teatralnych nowościach [SŁUCHAJ OD 16:00]

Grzegorz Chojnowski, MK | Utworzono: 2017-03-07 13:07 | Zmodyfikowano: 2017-03-07 13:07
A|A|A

Już po 16:00, między ostatnimi próbami, pojawi się w naszym studiu Natalia Sołtysik, reżyserka najnowszej premiery we Wrocławskim Teatrze Współczesnym​. Podoba nam się tytuł: 'Skrzywienie kręgosłupa. Wieczór dla osób z wadą postawy'. Pamiętamy też o poprzednim - bardzo udanym - wrocławskim spektaklu Natalii ('Walentina. The Last Human Dog') i podoba nam się, że w 'Skrzywieniu...' zobaczymy Aleksandrę Matlingiewicz, absolwentkę PWST im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu​ sprzed roku (to mocna aktorska osobowość, której kibicujemy).

Jeszcze przed 17 Jakub Tabisz opowie o powracających po raz pierwszy po pokazach olimpijskich (w czasie Olimpiady Teatralnej) 'Medeach. O przekraczaniu' - nowym przedstawieniu Teatr ZAR​. Do zobaczenia w Sali Laboratorium Instytut Grotowskiego​ od środy.

Potem trochę naszych wrażeń, czyli Kulturalny Puls, po obejrzeniu polsko-gruzińskich spektakli z Batumi we Wrocławiu (projekt zorganizowany przez Teatr Modrzejewskiej w Legnicy​ ze środków dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego), 'Miłości' w Teatr PWST im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu i to nie koniec.

O 18:00 Aleksandra Osowicz, wrocławska tancerka i choreografka, która po 4 latach starań otrzymała bardzo prestiżowe stypendium europejskiego programu Dance Web, odbywającego się w ramach ImPlus Tanz - Vienna International Dance Festival. 920 aplikacji z całego świata, 68 zdobywców - 2 miejsca przypadły Polsce. Ola jest współtwórczynią Rusza Festiwal​. Będziemy gratulować i rozmawiać o sztuce tańca.

A o 19:00 moc śpiewających kobiet. Girls On Fire​ na dzień przed premierą nowej płyty i Dniem Kobiet. Koncert w Impart​ o 19:00 w środę. Porozmawiamy i posłuchamy. No i zobaczymy trzy dziewczyny z powerem w naszym studiu: Joannę Cholewę, Martę Dzwonkowską (również Teatr Muzyczny Capitol​), Monikę Wiśniowską-Basel. Oglądajcie na www.radiowroclawkultura.pl, słuchajcie w DAB+ i aplikacjach mobilnych.

Powtórka pasma Kultura DAB+Teatr w środę od 8:00 do 12:00.

A po 20:05 zostańcie na Wieczór z Kulturą, nadawany równocześnie w Radiu Wrocław Kultura i Radio Wrocław​. Tutaj na żywo kuratorzy 15. Przegląd Sztuki SURVIVAL​ (Anna Kołodziejczyk, Anna Stec, Michał Bieniek). Artyści wszystkich województw - już można słać zgłoszenia! Poza tym m.in.: Paweł Palcat o piątkowej premierze osobistego monodramu pt. 'Maraton/Tren' w Teatr Modrzejewskiej w Legnicy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama