Mietek Szcześniak na koncercie charytatywnym w Miliczu

RW | Utworzono: 2017-03-20 14:47 | Zmodyfikowano: 2017-03-07 14:47
A|A|A

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych 23 marca o godzinie 19:00 w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Miliczu organizuje Koncert Charytatywny z udziałem Mietka Szcześniaka z największymi przebojami i nową płytą „Nierówni" ze słowami ks. Jana Twardowskiego. W trakcie Wielkiego Postu i Rekolekcji Świętych będzie to czas na chwilę zadumy. Dochód z koncertu przeznaczony będzie na wsparcie najmłodszych podopiecznych Stowarzyszenia, a dokładnie na Rehabilitację i Wczesną Diagnostykę Wykrywania Niepełnosprawności u najmłodszych dzieci (od 3. miesiąca życia).

- Artystę wybraliśmy nieprzypadkowo - mówi koordynator koncertu Przemysław Waniczek.

W Stowarzyszeniu od wielu lat sprawnie funkcjonuje Ośrodek Wczesnej Interwencji, w którym dokonuje się wieloprofilowej diagnozy dziecka. Po wnikliwej diagnozie powstaje kompleksowy Indywidualny Plan Działań i skierowanie na terapie m.in. logopedyczną, ruchem, muzykoterapię, hipoterapię czy dogoterapię. W Ośrodku prowadzona jest także grupa rodzic z dzieckiem, w której to rodzic, przy wsparciu pedagoga i psychologa, staje się mocniejszy i otrzymuje podstawową wiedzę i wskazówki na temat opieki nad dzieckiem.

Prezes Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Alicja Szatkowska:

Ponadto MSPDiON zajmuje się wielospecjalistyczną, kompleksową, ciągłą opieką, edukacją, rehabilitacją, wspierając osoby z niepełnosprawnością od momentu ich narodzin do późnej starości. Stowarzyszenie działa na rzecz wyrównania szans osób z niepełnosprawnością, tworzy warunki do przestrzegania ich praw, prowadzi ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym oraz wspiera rodziny w radzeniu sobie z problemem niepełnosprawności. MSPDiON prowadzi: OŚW, DOR-W, NZOZ, ŚDS, WTZ, mieszkalnictwo treningowe, zatrudnienie wspomagane. Stowarzyszenie dysponuje nowoczesną infrastrukturą lokalowo-transportową i zatrudnia sztab specjalistów, którzy stosują nowatorskie i zróżnicowane metody pracy.

"Prowadzenie naszego Ośrodka jest bardzo kosztowne, dlatego dzięki koncertowi możemy to zmienić! Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na powyższe terapie dzięki którym dziecko otrzyma wczesną pomoc a dzięki temu możliwy jest całkowity rozwój dziecka. Gwoździem programu będzie występ Mieczysława Szcześniaka z nową płytą pt. „Nierówni". Poza tym zaplanowano licytację internetową na której licytowane będą różnorakie gadżety, pamiątki, dzieła i dziełka, które ludzie dobrej woli przekazali aby wesprzeć naszą akcję. Bądźmy razem, otwórzmy serca i nie szczędźmy grosza! Startujemy o godz. 19.00 w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Miliczu! Serdecznie zapraszamy! - piszą organizatorzy.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama