Płyta tygodnia w Radiu Wrocław: Voo Voo "7"

Michał Kazulo | Utworzono: 2017-03-14 14:04 | Zmodyfikowano: 2017-03-14 14:04

To założenie w przypadku wydanego w 2014 roku ostatniego albumu „Dobry wieczór”, spowodowało skutek odwrotny – krążek uzyskał status Złotej Płyty a piosenka „Gdybym” z udziałem azerskiego pieśniarza Alima Qasimova, była zapętlona na licznych listach przebojów.

Tym razem kluczem do nowej płyty jest czas i jego nieustanny upływ. Na nowym albumie Voo Voo znajduje się zaledwie siedem, za to długich utworów. Każdy z nich zatytułowany jest kolejnym dniem tygodnia. To wpłynie również na koncerty promujące nowy krążek, a przecież takie spotkania z muzyką tego zespołu mają swoją niepowtarzalną atmosferę. „Każdy koncert będzie miał inną dramaturgię, bo będziemy zaczynać w poniedziałek od „Poniedziałku”, we wtorki od „Wtorku” itd. Lubię takie wyzwania, choć nie wiem, co z tego wyniknie.” – dodaje Waglewski. 

Przypominamy, że efektów pracy zespołu, posłuchać będziecie mogli na żywo już 7 kwietnia w Sali Koncertowej Radia Wrocław. 

A sam Waglewski? Pokazuje, że w XXI wieku, jest jeszcze czas na takie powolne, przemyślane kawałki. Pełna zgoda co do recenzji, które umieszczają go bliżej bluesa niż rocka. Ma wszystko,by swoimi tekstami przeszywać do szpiku kości i o to chodzi. Ten album potwierdza po raz kolejny, że artysta prezentuje mistrzowską formę liryczną i kompozytorską w ostatnich latach. To jeden z powodów dla których gdy ktoś pyta o charakter muzyki w naszym kraju, odpowiedź brzmi: Wojciech Waglewski. 

Wojciech Waglewski jest kompozytorem i autorem wszystkich utworów na nowym albumie zespołu, który współtworzą:

perkusista Michał Bryndal,

basista Karim Martusewicz 

aksofonista i wokalista Mateusz Pospieszalski                                                                                                 

Płyta powstawała w grudniu 2016 i styczniu 2017 roku w Studiu S-4, a także w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Za realizację dźwięku odpowiadał Jacek Gładkowski. Piotr „ Emade” Waglewski materiał zmiksował i współpracował przy jego produkcji. 

Krążek  "7" do wygrania w wieczornych programach Radia Wrocław. Tam także prezentować będziemy materiał z tego albumu. 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.