POGODA: Dziś do 12°C. Miejscami deszczowo

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-03-15 10:00
A|A|A

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia:
Północna część kontynentu będzie pod wpływem głębokiego niżu z centrum nad Morzem Norweskim. Nad południem Europy pogodę kształtować będzie rozległy wyż centrum przemieszczającym się znad Atlantyku nad Francję.
Od północnego zachodu nad Polskę będzie się nasuwać płytka zatoka niżowa z rozmywającym się frontem chłodnym. Po południu kraj dostanie się pod wpływ wyżu znad Francji. Napływać będzie masa powietrza polarno-morskiego.

Prognoza pogody:
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, wieczorem rozpogodzenia. Przed południem miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, wieczorem rozpogodzenia. Przed południem miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 11°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) przed południem słabe opady śniegu. Spadek temperatury od -1°C rano do -3°C wieczorem. Wiatr silny i bardzo silny, północno-zachodni, powodujący zamiecie śnieżne.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne przechodzące w obojętne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama