Radio Wrocław Kultura: DAB+ Sztuka (SŁUCHAJ od 16:00)

Maciek Przestalski, BT | Utworzono: 2017-03-15 12:39
A|A|A

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Naszym pierwszym gościem będzie profesor Jacek Dworski. Na ekspozycji "Brąz, rzeźby, plakiety, medale" w Muzeum Miejskim oglądać można 250 prac jego autorstwa - medalierstwo, rzeźbę architektoniczną, małą formę rzeźbiarską, rysunki, modele oraz prace studyjne.

Ok 16:45 Anna Galik i Joanna Synowiec ze stowarzyszenia Nomada, zaproszą na aukcję sztuki, z której dochód przeznaczymy zostanie na bezpośrednie wsparcie osób, które doświadczają przemocy rasistowskiej. Wydarzenie to, może się udać dzięki hojności współczesnych artystek i artystów oraz publiczności.

Następnie „Niepozowane” czyli wystawa fotografii kolektywu Un-Posed w Galerii FOTO-GEN. W byłym Domku Romańskim oglądać można kilkadziesiąt zdjęć wykonanych przez autorów należących do jednej z najbardziej rozpoznawalnych grup skupiających fotografów ulicznych. Ok 17:30 porozmawiam z Damianem Chrobakiem i kuratorką Joanną Kinowską.

Po 18:00 Iwona Kałuża powie o zbliżającej się ekspozycji w BWA Dizajn. Wystawa "Mózgi elektronowe. Elwro i jego plastycy" przypomni wizerunek firmy, za kształt którego na przestrzeni lat 1959-1993 odpowiedzialni byli wrocławscy plastycy oraz projektanci form przemysłowych.

A na koniec pierwsza tegoroczna wystawa w Miejscu przy Miejscu, która jest jednocześnie pierwszą wystawą autorki zdjęć - Marceliny Turbak, związanej jest z Ośrodkiem Postaw Twórczych. Po 19:00 o „kruchym porządku” i rozpadzie, które zobaczyć można na wystawie "Czarna woda, czarny las" rozmawiał będę a autorką.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama