Kolejna wygrana Huberta Hurkacza w challengerze w Shenzhen

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-03-15 11:17 | Zmodyfikowano: 2017-03-15 11:17

Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie zmagań na chińskich kortach zmierzył się z reprezentantem gospodarzy Di Wu. Na papierze szanse Polaka były niewielkie. W rankingu ATP nasz tenisista (393.) był klasyfikowany o 198 miejsc niżej od rywala.

Podczas meczu różnicy w rankingu nie było jeszcze widać. Hurkacz rozegrał dwa szybkie sety - 25 i 29 minutowe - w obu wygrywając 6:3. W pierwszej partii kluczowy był ósmy gem - to wtedy wrocławianin przełamał Chińczyka. W drugim secie podobna sztuka Polakowi udawała się w siódmym i dziewiątym gemie.

W drugiej rundzie rywalem Huberta Hurkacza będzie Duck Hee Lee. Reprezentant Korei Południowej to 135 tenisista świata. W turnieju w Shenzhen rozstawiony jest z czwórką. Hee Lee w pierwszej rundzie pokonał Japończyka Tatsuma Ito - 6:1, 5:7, 6:4. Spotkanie trwało prawie dwie i pół godziny.