Dożywocie... na łące [REPORTAŻ]

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2017-03-16 20:31 | Zmodyfikowano: 2017-03-16 20:31
A|A|A

fot. Elżbieta Osowicz

Szczęśliwcy uratowani z piekła - tak o koniach wykupionych z targu w Skaryszewie koło Radomia mówią obrońcy praw zwierząt. Dzięki ogólnopolskim zbiórkom pieniędzy udało się uchronić przed transportem do rzeźni 150 koni, prawie połowa z nich trafiła do dolnośląskich Fundacji Centaurus i Tara. Dla większości rolników nie miało znaczenia czy konie pojadą do schroniska czy do ubojni:

Aktywiści szukali tych, które miały być sprzedane na mięso:

...średnia cena to było 10 złotych za kilogram, choć hodowcy widząc zainteresowanie fundacji z całego kraju zawyżali ceny.

Posłuchajcie całego reportażu Elżbiety Osowicz:

Aktywiści zbierają podpisy pod petycją.Można ją podpisać TUTAJ

Rozmowa z Weroniką Nieborak z Fundacji Centaurus:

Leoparda kupiła Fundacja Horacy, tam ma zapewnioną dożywotnią emeryturę:

 

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~ewik57
2017-03-23 12:15:18
z adresu IP: (213.241.xxx.xxx)
Ocena: 5
Pamiętajmy o takich fundacjach rozliczając się z podatku
~koniarz
2017-03-17 14:28:06
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Dzieje się to wysiłkiem wielu ludzi, którym należy podziękować. Fundacje finalizują zakupy i przewożą konie do siebie. Patrząc na te dwa piękne taranty zastanawiam się dlaczego konie te muszą zostawać do końca życia w fundacjach. Są ludzie, którzy chętnie by konie te kupili. Ale nie jest to możliwe. Pieniądze te mogłyby posłużyć na wykup następnych, miejsce byłoby zwolnione. Nic bardziej logicznego. Dlaczego więc nie można tego zrobić. W schroniskach dla psów adopcja jest możliwa a z końmi nie.
~depesza
2017-03-17 01:14:15
z adresu IP: (141.0.xxx.xxx)
Ocena: 9
Koń a sprawa POlska , dlaczego cenzor etatowy usuwa komentarze ? wy=olność wypowiedzi i słowa ! są na ŚWIECIE Konstytucje ..... ale My to mamy gdzieś ......
~wera
2017-03-16 22:30:12
z adresu IP: (78.131.xxx.xxx)
Ocena: 13
Dawno taka tradycja powinna zostać przerwana .To bylo dobre w czasach powojennych ale teraz ? Nie rozumiem dlaczego nie można zakazac tego typu procedur . Sama przekazywałam kase na te konie . Szkoda ,że tylko tyle zwierząt dało si e uratować . trzeba z tym skończyć koniecznie . Likwidacja targu .
~Sylakate
2017-03-16 20:57:13
z adresu IP: (83.6.xxx.xxx)
Ocena: 9
Fundacji należą się wszelkie uznanie, szacunek i podziękowanie za wytrwanie. To nie łatwe podjąć decyzje-któremu koniu dać życie... Każda z fundacji odwaliła kawał dobrej roboty! Ale nie zapominajmy o nas - o ludziach wpłacających na te kupna-czasem i ostatni grosz. ❤
~Komentarz został usunięty
2017-03-16 20:52:43
z adresu IP: (193.189.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2017-03-16 19:06:25
z adresu IP: (5.185.xxx.xxx)
Ocena: 9
Komentarz został usunięty
~NINA
2017-03-16 14:56:40
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 20
TAK SIE CIESZE ŻE SĄ TAKIE FUNDACJĘ WSPIERA I POPIERAM ICH DZIAŁALNOŚĆ ZMIENIAJMY RAZEM MENTALNOŚĆ LUDZI TO TRUDNE ALE RAZEM MOŻNA WIELE;)
NA ANTENIE