POGODA: Deszcz, do 9 stopni

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-03-19 10:30 | Zmodyfikowano: 2017-03-19 10:30
A|A|A

fot. Radek Bugajski

Zacznijmy jednak od bilansu wichur w regionie. Pozrywane dachówki, połamane gałęzie, i poprzewracane wiaty przystanków. Tak wyglądała sobota w wielu dolnośląskich miastach.

Wiatr osiągał popołudniu w porywach nawet do 85 km/h. Strażacy mieli pełne ręce roboty. Interweniowali setki razy, najwięcej zgłoszeń mieli z Wrocławia, ale ich pomoc potrzebna była w całym regionie ( m.in. w Głogowie, Legnicy czy Lwówku Śląskim)

Prognoza pogody na całą niedzielę

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby: niże przemieszczające się znad Islandii nad Morzem Norweskie, oraz znad Zatoki Gdańskiej nad Ukrainę. Wyże na południu Europy.
W dzień początkowo Polska będzie na skraju niżu z ośrodkiem nad Ukrainą, później od zachodu przejdziemy pod wpływ rozległego niżu z ośrodkiem nad Morzem Norweskim. Z zachodu do centrum kraju będzie przemieszczać się zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym. Dalszy wzrost cisnienia.

Prognoza pogody:

deW dzień zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, później od zachodu regionu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia po południu opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni, po południu od zachodu regionu skręcający na południowo-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego

W dzień zachmurzenie początkowo umiarkowane, później od zachodu regionu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia po południu opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni, po południu od zachodu regionu skręcający na południowo-zachodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) początkowo w nocy możliwe opady śniegu, w drugiej połowie dnia ponownie postępujące od zachodu opady śniegu. Temperatura od -7°C do -4°C, po południu i wieczorem stopniowy wzrost do 1°C. Wiatr w nocy od 55 km/h od 70 km/h, w porywach do 95 km/h, w dzień od 40 km/h do 55 km/h, okresami w porywach do 70 km/h, północno-zachodni, pod wieczór skręcający na zachodni.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama