O krok od tytułu. Kubot i Melo przegrali finał debla w Indian Wells

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-03-19 07:00

Pierwszy set był bardzo zacięty. Aż 8 z 12 gemów kończyło się z wynikiem minimum do 40. Żadnej z par nie udało się wtedy przełamać rywali i doszło do tie-breaku. Łukasz Kubot i Marcelo Melo pozostali w nim bezbłędni. Raven Klaasen i Rajeev Ram już nie. Przegrali trzy piłki i w tie-breaku gładko zwyciężyli Polak i Brazylijczyk 7:1.

Druga partia układała się rewelacyjnie dla Kubota i Melo. W trzecim gemie przełamali rywali do 30 i objęli prowadzenie 2:1. Potem byli lepsi 4:3, ale wtedy do głosu doszli reprezentanci USA i RPA. Ram i Klaasen przełamali polsko-brazylijski debel do 15 i 40 i wygrali seta 6:4.

O wszystkim decydował zatem super tie-break. Przez osiem piłek oba duety zdobywały punkty przy własnym podaniu. W kolejnych sześciu mieliśmy aż cztery przełamania. Nadal był jednak remis - 7:7. Mecz ostatecznie wygrali Raven Klassen i Rajeev Ram - 10:8 - przełamując w ostatniej akcji meczu Polaka i Brazylijczyka.