Play-offy Basket Ligi Kobiet: Ślęza wraca do gry, CCC znów przegrało

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-03-19 21:50

Ślęza po wczorajszej wpadce dziś zagrała tak jak tego wszyscy oczekiwali. Po tym jak wrocławianki straciły wczoraj 48 punktów w pierwszej połowie dziś broniły dużo lepiej. Do przerwy pozwoliły rywalkom tylko na 22 "oczka", a 48 punkt rywalki zdobyły dopiero w ostatniej minucie meczu.

Wrocławianki do zwycięstwa prowadziła niezawodna Sharnee Zoll, która zanotowała double-double na poziomie 12 punktów i 10 asyst. Pierwszą opcją w ataku ekipy gospodarzy była natomiast Agnieszka Kaczmarczyk, która zdobyła 14 "oczek". Wśród gości double-double miała Carolyn Sword - 14 punktów i 12 zbiórek. Monika Grigalauskyte zanotowała natomiast najwięcej w zespole 15 "oczek".

Ślęza Wrocław - Basket Gdynia 61:52 (16:10, 17:12, 15:14, 13:16)

Punkty dla Ślęzy: Kaczamrczyk 14, Zoll 12 (10 asyst), Rymarenko 7, Sklepowicz 6, Treffers 6, Majewska 6, Skobel 5, Greene 5

Punkty dla Basketu: Grigalauskyte 15, Swords 14 (12 zbiórek), Skerović 9, Kotnis 4, Miłoszewska 4, Rembiszewska 3, Podgórna 2, Puss 1

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:1

Gorzej poszło natomiast CCC Polkowice. Dolnośląski zespół choć wygrał pierwszą kwartę 26:18 to trzy kolejne przegrywał. Do przerwy obyło się jeszcze bez konsekwencji, bo i tak to koszykarki Marosa Kovacika prowadziły 35:28. Także po trzech kwartach CCC było jeszcze korzystny wynik (47:45). Kluczowa była ostatnia część meczu w której polkowiczanki były gorsze aż o 13 punktów.

Polkowiczanki traciły punkty głownie spod kosza - aż 32 z 70. Najwięcej punktów dla CCC - 16 zdobyła Jamierra Faulkner, ale poza nią tylko Raisa Musina miała dwucyfrową zdobycz. W AZS takich zawodniczek było pięć. Courtney Hurt i Stephanie Talbot rzuciły po 16 "oczek", a dodatkowo ta pierwsza miała także 11 zbiórek.

AZS Gorzów Wielkopolski - CCC Polkowice 70:59 (18:26, 10:9, 17:12, 25:12)

Punkty dla AZS: Hurt 16, Talbot 16 (11 zbiórek), Seekamp 11, Misiek 10, Dźwigalska 10, Szajtauer 5, Pawlak 2

Punkty dla CCC: Faulkner 16, R. Musina 12, Harrison 9, Gajda 8, Gala 5, Rezan 4

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2:0 dla AZS