Biathlonowe Mistrzostwa Polski na Polanie Jakuszyckiej

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-03-22 19:50 | Zmodyfikowano: 2017-03-22 19:50
A|A|A

fot. Facebook

25-letnia Hojnisz wygrała mimo czterech niecelnych strzałów. Dla zawodniczki AZS AWF Katowice był to trzeci w karierze złoty medal w MP.Drugie miejsce zajęła Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec) z pięcioma, a trzecie - klubowa koleżanka triumfatorki Weronika Nowakowska z sześcioma błędami na strzelnicy. Ta ostatnia zawodniczka, która dopiero niedawno powróciła na biathlonowe trasy po urodzeniu bliźniaków, straciła do mistrzyni minutę i 22 sekundy.

Mistrzem Polski w biegu ze startu wspólnego mężczyzn został Łukasz Szczurek. Zadecydowało strzelanie, bo w samym biegu lepszy okazał się drugi na mecie Grzegorz Guzik. Jedyny Polak z punktami Pucharu Świata na koncie spudłował jednak aż siedem razy i do mety dotarł niemal minutę po Szczurku. Na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Janik, który pudłował po razie podczas każdego ze strzelań. Zawodnik AZS AWF Wrocław do zwycięzcy stracił ponad półtorej minuty.

Na czwartek w Jakuszycach zaplanowano rywalizację w biegach na dochodzenie. To ostatnie w tym sezonie występy biało-czerwonych w walce o stawkę.

Medaliści biathlonowych MP - bieg ze startu wspólnego:

seniorki:

1. Monika Hojnisz (AZS AWF Katowice) 39,15,6 (4 niecelne strzały)

2. Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec) strata 43,7 s (5)

3. Weronika Nowakowska (AZS AWF Katowice) 1.22,1 (6)

seniorzy:

1. Łukasz Szczurek (BKS WP Kościelisko) 49,43,7 (3)

2. Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec) strata 53,9 s (7)

3. Mateusz Janik (AZS AWF Wrocław) 1.38,5 (4).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama