Wrocław: Protest przeciw budowie elektrociepłowni przy ul. Obornickiej

Przemek Gałecki | Utworzono: 2017-03-23 13:40 | Zmodyfikowano: 2017-03-23 13:40
A|A|A

fot. Radosław Bugajski

Kilkadziesiąt osób protestowało przed budynkiem ratusza we Wrocławiu. Mieszkańcy północnych osiedli sprzeciwiają się budowie elektrociepłowni przy ul. Obornickiej, w której spalane byłyby m.in. paliwa pochodzące z odpadów.

Mieszkańcy napisali w tej sprawie petycję do prezydenta Rafała Dutkiewicza, w której domagają się konsultacji społecznych. A projekt nazywają "zagrażającym całemu miastu":

A Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, uspokaja.

Fortum przekonuje, że ostatecznych decyzji jeszcze nie ma, ale w dokumentach czytamy o budowie instalacji energetycznego spalania (...) opartej o wykorzystanie paliwa alternatywnego, węgla kamiennego i biomasy".

PRZECZYTAJ i POSŁUCHAJ:

Stanowisko grupy HASCO

Protest firm przeciwko lokalizacji planowanej spalarni i sortowni odpadów przy ul. Obornickiej we Wrocławiu.

W nawiązaniu do publikacji w mediach informujących o planach wybudowania spalarni i sortowni odpadów przy ul. Obornickiej we Wrocławiu, pragniemy wyrazić swoje głębokie zaniepokojenie i sprzeciw.

Jesteśmy niezmiernie zdziwieni propozycją lokalizacji tak uciążliwej działalności w najbliższej okolicy dużych osiedli mieszkaniowych, szpitali, zakładów pracy, ogródków działkowych i terenów rekreacyjnych. Protestujemy przeciw planowanej budowie sortowni odpadów i spalarni odpadów. Reprezentujemy nasze przedsiębiorstwa oraz ponad 1400 pracowników. Jesteśmy również w bieżącym kontakcie z pozostałymi przedsiębiorcami z tego terenu i wiemy, że nasze stanowisko nie jest odosobnione.

Pragniemy wyrazić głęboką dezaprobatę dla polityki władz miasta, które wyjątkowo wyraźnie lekceważą opinię mieszkańców i przedsiębiorców. Plany lokalizacji spalarni i sortowni odpadów były dla nas zaskoczeniem. Rady Osiedli, jak i inni przedstawiciele biznesu, z którymi rozmawialiśmy, przekazali nam, że także nie byli o nich informowani. Z tych rozmów wynika też, że nie prowadzono żadnych konsultacji społecznych. Porządek obrad Rady Miasta, na których ma być głosowany projekt uchwały przystąpienia do opracowywania planu zagospodarowania dla terenu przeznaczonego pod sortownię odpadów, został opublikowany na stronie Urzędu Miasta dopiero 16 marca 2017 roku po naszych monitach.

Jako odpowiedzialne przedsiębiorstwa, zatrudniające pracowników – mieszkańców Wrocławia, nie możemy pozostawać obojętni. Wspieramy słuszne prawo mieszkańców do pełnej informacji i konsultacji społecznych w tej sprawie.

Będziemy wspierać mieszkaoców i przedsiębiorców z terenów Różanki, Karłowic, Polanowic, Świniar
i Osobowic w proteście przeciwko planowanej lokalizacji spalarni i sortowni odpadów przy
ul. Obornickiej we Wrocławiu.

W imieniu Zarządów spółek:
PPF HASCO-LEK S.A.
HASTON CITY HOTEL SP. Z O.O.
PRODUCENCKA CENTRALA FARMACEUTYCZNA PROCEFAR SP. Z O.O.
CENTRALA FARMACEUTYCZNA HASCO-LEK SP. Z O.O.
VRATISLAVIA MEDICA SP. Z O.O. (WROCŁAWSKIE CENTRUM REHABILITACJI
I MEDYCYNY SPORTOWEJ SP. Z O.O.)

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama