PPA: Dziś "Traktat o androidach..." w wykonaniu wrocławian

Grzegorz Chojnowski, jk | Utworzono: 2017-03-29 10:40 | Zmodyfikowano: 2017-03-29 10:40
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

"Traktat o androidach: God hates Poland" to tytuł spektaklu, który dziś w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej zostanie pokazany przez wrocławski Teatr Układ Formalny. - Powołujemy do życia androidy,  drukujemy dzieci w drukarce 3D i zastanawiamy się, czy mają duszę. Dla nas to hasło "God hates Poland" , to oko które patrzy, ta internetowa kamerka, która jest cały czas włączona, ma przede wszystkim metaforyczny wymiar, to rozmawianie z tym, skąd wyrośliśmy - mówi reżyser Grzegorz Grecas. Układ formalny to zwycięzcy nurtu Off ubiegłorocznego PPA, teatr złożony w dużej części z absolwentów i studentów wydziału lalkarskiego wrocławskiej PWST.

Lalek nie zabraknie w nowym spektaklu. - Odwołujemy się do warsztatu lalkarskiego, to część większej historii do opowiedzenia, początek eksperymentów z nowym lalkarstwem. Mamy pierwszą lalkę, którą tworzymy i która wystąpi w kolejnych spektaklach - dodaje Grecas. 

ZOBACZ TEŻ: PPA: to był świetny konkurs!

Spektakl odbędzie się na drugim piętrze Teatru Muzycznego Capitol. Nie ma już biletów. Są natomiast jeszcze na występ francuskiego teatru tańca i akrobacji Companie Derniere Minute. Ta prezentacja na Dużej Scenie Capitolu zaczyna się o 19:00. A w piątek na PPA koncert laureatów, który będziemy transmitować w Radiu Wrocław Kultura od 16:00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama