"Mam zawód, mam szansę": 1,2 mln na pomoc dla uczniów z Dolnego Śląska

Dorota Kuźnik, MK | Utworzono: 2017-03-30 14:52 | Zmodyfikowano: 2017-03-30 14:52
A|A|A

FOT: Andrzej Owczarek

Prawie 1,2 mln na pomoc w rozwijaniu ścieżki kariery dla uczniów z Dolnego Śląska. W zespole szkół w Krzyżowicach zainaugurowano dziś projekt mam zawód mam szansę.                                                      Pieniądze unijne i z kasy województwa będą przekazane, by poprawić jakość edukacji, a także by pomóc uczniom w późniejszym odnalezieniu się na rynku pracy. Skorzystają z nich zarówno uczniowie, jak i nauczycieli - mówi dyrektor szkoły w Krzyżowicach Katarzyna Cebryń:

W projekcie mam zawód - mam szansę na razie weźmie udział jedna szkoła z powiatu wrocławskiego. Jeśli pomysł wypali będzie rozszerzane na inne placówki. Na pierwszym miejscu w kolejce jest liceum w Sobótce. Program ma pomóc nam w odnalezieniu się na rynku pracy, co dla absolwentów bez wsparcia może być trudne - mówi jeden z uczniów - Jakub Szymański:

W projekcie w krzyżowickiej szkole weźmie udział prawie 200 uczniów oraz 10 nauczycieli. Projekt na razie jest pilotażowy, ale władze Dolnego Śląska zakładają, że będzie się on rozwijał.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama