Kultura DAB+ Sztuka, środa 16-20, Maciek Przestalski

Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-03-31 17:59 | Zmodyfikowano: 2017-03-31 18:20
A|A|A

Skrzynie cechowe służące do przechowywania najcenniejszych przedmiotów, takich jak statuty, insygnia władzy i klejnoty na dobry początek. O nowej wystawieMuzeum Narodowym we Wrocławiu opowiada kuratorka Małgorzata Korżel-Kraśna.

"Dla prestiżu i potomnych. Śląskie skrzynki cechowe"
4 kwietnia – 25 czerwca
Muzeum Narodowe we Wrocławiu
pl. Powstańców Warszawy 5


Koncepcja wystawy "Ciała powszednie" w Galerii Sztuki Socato oscyluje wokół pojęcia haptyczności sztuki. Z jednej strony będą to obiekty domagające się dotyku, z drugiej prace odnoszące się do skóry obrazu - do tkanki malarskiej, do ciała obrazu, ale też do obrazu ciała. Temat przybliżają artystka Joanna Kaucz i kuratorka Karolina Jaklewicz."Ciała powszednie"
31 marca - 22 kwietnia
Galeria Sztuki Socato
pl. Solny 11


Na nowej wystawie w galerii Miejsce przy Miejscu trafiamy do zamkniętego od kilku miesięcy Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie. Trwający remont ma zakończyć się nową ekspozycją w odrestaurowanym muzeum. Powstają zdjęcia pustych ścian, korytarzy, nierównych podłóg. O ekspozycji "Książęta" opowiada autor Janusz Dąbkiewicz.

"Książęta"
30 marca – 21 kwietnia
Galeria Miejsce Przy Miejscu
pl. Strzelecki 12


The Gradual Disappearance of Melancholy wzięło się z potrzeby kreowania alternatywnych rzeczywistości, z fascynacji anarchią i kodami, jakimi operuje kolektywna wyobraźnia. O nowej wystawie w Studio BWA Wrocław rozmawiam z kuratorką Joanną Stembalską i autorem Fabienem Lédé."The Gradual Disappearance of Melancholy"
31 marca - 20 maja
Studio BWA Wrocław
ul. Ruska 46a / 301 II piętro


A na koniec Kamila Wolszczak którą pytam o plany na działania miejskie w nowym sezonie, spotkania z cyklu Klucz do performance i nową wystawę w Galerii Entropia. "Przeciąg" to prezentacja rejestracji działań w procesie gdzie wspólnym mianownikiem jest przezroczysta taśma klejąca traktowana jako analogowy rejestrator mikroświata oraz metafizyczna miara rzeczywistości, punkt i linia w rękach artystki."Przeciąg"
30 marca – 13 kwietnia
Galeria Entropia 
ul. Rzeźnicza 4


Bądź na bieżąco i zajrzyj na www.facebook.com/rwkultura.
Słuchaj Radia Wrocław Kultura w cyfrowej jakości DAB+, na stronie
www.radiowroclawkultura.pl albo tu:

 

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
NA ANTENIE
FilipMarczyński
Filip Marczyński
 14:00 - 15:00
PROGRAM BEZ VAT
Reklama