Wymyśliła dla niego imię i wreszcie się spotkali [ZDJĘCIA]

Natalia Mrozek, MK | Utworzono: 2017-07-10 18:15 | Zmodyfikowano: 2017-07-10 18:15
A|A|A

Ogłoszony z okazji Dnia Pingwina konkurs rozstrzygnięty został w maju. Szczęśliwych zwycięzców i imiona pięciu małych pingwinków znajdziesz tutaj: SPRAWDŹ

Na zdjęciach - Agnieszka, która zaproponowała imię dla pingwina. I jej propozycja zwyciężyła. A teraz spotkała się z Chuckiem, dzięki ZOO i Radiu Wrocław:

We wrocławskim ogrodzie na jednym z największych wybiegów dla tych zwierząt w Polsce mieszkają pingwiny przylądkowe, zwane tońcami. Na wolności ptaki te są zagrożone wyginięciem. Są nękane często przez zmiany klimatyczne. Drugim zagrożeniem, jak mówiła Anna Mękarska z Fundacji Dodo, są katastrofy ekologiczne. np katastrofy tankowców z których wydobywa się ropa, która później unosi się na powierzchni wody: Pingwin, który nie potrafi latać, a nie jest w stanie oddychać pod wodą. Musi zaczerpnąć powietrza nad powierzchnią wody po prostu się oblepia tą ropą. i tutaj jedna z tych katastrof dotknęła 19 tysięcy ptaków.

We wrocławskim ogrodzie zoologicznym przybyło 5 piskląt, trzy samice i dwóch samców. Pingwinia rodzina liczy już 85 ptaków, jest to trzecie co do wielkości stado pingwinów przylądkowych na świecie. Wszystkie obchodziły niedawno Międzynarodowy Dzień Pingwina. Paweł Borecki, opiekun ptaków z wrocławskiego zoo, mówi o jednym wyjątkowym pingwinie, który lgnie do ludzi:

Przy wrocławskim ZOO działa Fundacja DODO.Współpracuje ona z fundacją SANCCOB z RPA, która prowadzi stację ratowania ptaków morskich. Do końca maja można wesprzeć fundacje i ocalić życie południowoafrykańskich pingwinów.                                 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama