Jesteśmy gotowi na bicie gitarowego rekordu Guinnessa [WIDEO]

Michał Kazulo | Utworzono: 2017-04-28 10:19 | Zmodyfikowano: 2017-04-28 10:19
A|A|A

Gośćmi byli nasi wrocławscy muzycy:

  • Natalia Juszczyszyn
  • Krzysztof Pełech
  • Szymon Paduszyński

 

A już 1 maja, nasz wóz satelitarny stanie w samym centrum wydarzeń. Od 11:00 do 16:00 będziemy relacjonować, jak przebiega cała akcja bicia rekordu.

Co musicie wiedzieć?

Rejestrację uczestników zaczynamy od godz. 10.00 w punktach rejestracji w Rynku. Jeśli możesz, wydrukuj i wypełnił wcześniej kartę zgłoszeniową (do pobrania) – to zaoszczędzi nam czasu. Miej ze sobą dowód osobisty, legitymację szkolną lub inny dokument. Aby z nami zagrać nie trzeba być pełnoletnim. Udział w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa jest BEZPŁATNY! Przy rejestracji otrzymasz identyfikator uczestnika w formie opaski na ręką oraz oficjalny pamiątkowy CERTYFIKAT REKORDZISTY 2017. Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Dla gitarzystów elektrycznych przygotowany będzie specjalny sektor z możliwością podłączenia do prądu, wskazane jest zabranie ze sobą przedłużacza z rozgałęźnikiem.

Gitarowa impreza rozpoczyna się o godz. 10.00 – podczas niej posłuchasz koncertów zaproszonych gwiazd gitary i wspólnie z innymi zagrasz przygotowane utwory. Zagrają z nami: Jan Borysewicz, LeBurn Maddox, Greg Koch Band, Paweł Domagała, i wielu gitarowych mistrzów z Polski i ze świata.

W tym roku nagrywamy koncertowe DVD z udziałem rekordzistów. I Ty możesz zostać gwiazdą!

Warsztaty i próby wspólnego grania poprowadzi Leszek Cichoński. Utwory które będziemy grać w tym roku oraz instruktaż jak grać znajdziesz na stronie „Zagraj z nami/opisy utworów„. Najlepiej nauczyć się wszystkich utworów, ale najważniejsze jest wspólne zagranie „Hey Joe” – ten utwór jest liczony do Rekordu Guinnessa. Podczas imprezy na Rynku będziemy łączyć się online z ośrodkami partnerskimi w całej Europie, gdzie odbywać się będą imprezy wspierające Gitarowy Rekord Guinnessa 2017. Cały czas na naszej stronie prowadzona będzie transmisja internetowa – przekaż znajomym w kraju i za granicą, żeby na żywo obserwowali nasze gitarowe święto we Wrocławiu.

Rejestracja uczestników kończy się definitywnie ok. godz. 15.45, potem odbywa się generalna próba wspólnego wykonania „Hey Joe”. Nie czekaj na ostatnią chwilę z rejestracją!

Punktualnie o godz. 16.00 przystępujemy do OFICJALNEJ PRÓBY ustanowienia nowego GITAROWEGO REKORDU GUINNESSA A.D. 2017!

Ok. godz.16.15 zostanie ogłoszony oficjalny tegoroczny wynik, zagramy wspólny bis i zakończy się impreza na Rynku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama