I liga: Zwycięstwo Chrobrego, porażka Miedzi

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-04-28 22:49 | Zmodyfikowano: 2017-04-28 23:36

Chrobry trzy punkty zapewnił sobie w pierwszej połowie. W 25 minucie gola z rzutu karnego zdobył Mateusz Machaj. Dwie minuty później wynik ustalił Paweł Wojciechowski.

Chrobry Głogów - Górnik Zabrze 2:0 (2:0)

Gole: Mateusz Machaj 25' (k), Paweł Wojciechowski 27'

Chrobry Głogów: Anatoli Gospodinow - Michał Ilków-Gołąb, Seweryn Michalski, Mateusz Wieteska, Ariel Wawszczyk - Bartosz Machaj (59' Damian Sędziak), Michał Pawlik, Sebastian Bonecki (69' Marcel Gąsior), Mateusz Machaj (84' Michał Borecki), Łukasz Szczepaniak - Paweł Wojciechowski.

Górnik Zabrze: Tomasz Loska - Adam Wolniewicz, Bartosz Kopacz, Dani Suarez, Rafał Kurzawa - Łukasz Wolsztyński, Szymon Matuszek, Maciej Ambrosiewicz (52' Bartłomiej Olszewski), Igor Angulo (72' Marcin Urynowicz), Sandi Arcon - David Ledecky (59' Denis Janco).

Żółte kartki: Szczepaniak (Chrobry) oraz Wolniewicz, Kurzawa (Górnik).

Porażkę ponieśli natomiast piłkarze z Legnicy. Zespół Ryszarda Tarasiewicza meczu w Bielsku-Białej zaczął jednak dobrze. W 13 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola głową zdobył Michał Stasiak. Cztery minuty później Podbeskidzie wyrównało. Silny strzał Michała Janoty wylądował pod poprzeczką i było 1:1.

Bramkę na wagę trzech punktów dla gospodarzy w 79 minucie głową strzelił Szymon Lewicki.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Miedź Legnica 2:1 (1:1)

Gole: Janota 17', Lewicki 79' - Stasiak 13'

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Rafał Leszczyński - Robert Gumny, Jozef Piacek, Mariusz Magiera, Paweł Moskwik, Bartosz Jaroch (66' Jozef Dolny), Łukasz Hanzel, Michał Janota (90' Peter Sladek), Tomasz Podgórski (77' Szymon Lewicki), Łukasz Sierpina, Nermin Haskić.

Miedź Legnica: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak (12' Hunter Gorskie), Tomasz Midzierski, Michał Stasiak, Rumen Trifonov, Keon Daniel, Damian Rasak, Marquitos (82' Łukasz Garguła), Petteri Forsell, Wojciech Łobodziński (65' Michał Bartkowiak), Jakub Vojtus.

Żółte kartki: Marquitos (Miedź Legnica) oraz Jozef Piacek, Michał Janota, Nermin Haskić (Podbeskidzie Bielsko-Biała).