Maciej Janowski dwunasty w Krsko. Podium dla Dudka

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-04-29 22:35 | Zmodyfikowano: 2017-04-29 22:35

Maciej Janowski "przespał" pierwszą część zawodów. Żużlowiec Betardu Sparty Wrocław szanse na udział w półfinale pogrzebał w trzech pierwszych startach. Najpierw przyjechał ostatni, potem dwukrotnie dojeżdżał do mety na trzecim miejscu, przywożąc za plecami Słoweńców - Zagara i Skorję. W czwartym swoim wyścigu Janowski po raz kolejny zdobył punkt, ale tym razem pokazał lwi pazur. Najpierw na dystansie wyprzedził Chrisa Holdera, a potem do ostatnich metrów zaciekle atakował drugą pozycję Nickiego Pedersena. Zwycięstwo w ostatnim starcie nieco osłodziło wrocławianinowi brak awansu do czołowej ósemki, tym bardziej, że w pokonanym polu zostawił m.in. Woffindena i Doyle'a.

Maciej Janowski zajął ostatecznie w Słowenii 12. miejsce. Wyżej sklasyfikowani zostali inni nasi żużlowcy. Piotr Pawlicki zajął dziesiąte miejsce, a Bartosz Zmarzlik był jedenasty. Najlepiej z biało-czerwonych na torze w Krsko spisał się Patryk Dudek. Zawodnik z Zielonej Góry - po raz pierwszy w karierze wystąpił w finale Grand Prix i zajął nim trzecie miejsce. Polaka wyprzedzili Słowak Martin Vaculik i Szwed Fredrik Lindgren, a czwarty w decydującym wyścigu był Australijczyk Jason Doyle.

Drugi turniej cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata zostanie rozegrany 13 maja w Warszawie.