Dolnoślązacy znów będą pływać na byle czym. Ostatni dzwonek, żeby się zgłosić

Michał Hamburger | Utworzono: 2017-05-14 21:00 | Zmodyfikowano: 2017-05-14 21:00
A|A|A

fot. Radio Białystok

W zawodach, jak co roku, wystartuje mocna ekipa z naszego regionu. Od lat jej podstawę stanowią zawodnicy z Legnicy, Kunic, Oleśnicy. Dolnoślązacy startują w imprezie i odnoszą w niej wielkie sukcesy. W 2009 roku w zmaganiach zwyciężyli legniczanie Paweł Krzewiński i Piotr Szkielniuk.

Po kilkunastu latach wędrówki po utartych ścieżkach w formule Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym, postanowiono nieco zmienić formułę. Po pierwsze pula nagród wzrośnie i to znacząco. Ostatnio suma nagród wyniosła 24 tysiące złotych - teraz będzie to 40 tysięcy złotych. Rywalizacja o część tej kwoty rozpoczyna się już dziś. Na czym ma polegać?

Ogłoszono konkurs projektów. Każda ekipa, która przyśle taki projekt może ubiegać się o dofinansowanie na budowę swego wehikułu w wysokości 1500 złotych. W regulaminie przewidziano aż dziesięć takich grantów! Utworzona zostanie też listę rezerwowa projektów, to na wypadek, gdyby którejś ze zwycięskich ekip coś nie wyszło.

Tak jak do tej pory obowiązuje zasada, że każdy kto zbuduje pływające byle co ma prawo startu w konkursie. Mało tego - może rywalizować o wszystkie laury. I ma zagwarantowane to wszystko co było do tej pory - nagrodę za start, nagrody pocieszenia, udział we wszystkich imprezach towarzyszących, pomoc techniczną i logistyczną na miejscu zawodów. Mało tego! W puli będzie zagwarantowana nagroda, dla ekipy, która wystartowała samodzielnie - bez grantów od organizatora.

Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle czym w Augustowie zostaną rozegrane już po raz XXII. Odbędą się w ostatnią niedzielę lipca 2017 roku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama