II Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius

Michał Hamburger, informacje prasowe, mh | Utworzono: 2017-05-10 14:11 | Zmodyfikowano: 2017-05-10 14:11
A|A|A

fot. silesius.wroclaw.pl

Za punkt kulminacyjny programu można uznać sobotnie spotkanie autorskie z Andrzejem Sosnowskim, tegorocznym laureatem Nagrody Silesius za całokształt pracy twórczej. Niemniej ciekawie zapowiadają się spotkania z nominowanymi do Silesiusa w kategorii Debiut (czwartek) i Książka Roku (piątek). I to właśnie wokół tych wydarzeń zbudowany został program Festiwalu.

Nieco przewrotnie, organizatorzy czwartkowym spotkaniem z debiutantami przedzielili dwa inne spotkania autorskie z laureatami Nagrody Silesius, mianowicie z Urszulą Kozioł i Jackiem Podsiadło.

Piątek to z kolei najintensywniejszy dzień w festiwalowym kalendarzu. Rozpoczyna się tuż przed południem warsztatami dotyczącymi relacji pomiędzy poezją, a fotografią, które poprowadzi literaturoznawca Grzegorz Jankowicz wraz z uznaną szwedzką poetką i fotografką Marie Lundquist.

Kolejna forma warsztatowa w trakcie Festiwalu, to zajęcia dla adeptów filologii szwedzkiej, które poprowadzi wybitny tłumacz i pisarz – Zbigniew Kruszyński. Tego samego dnia odbędzie się jeszcze spotkanie autorskie Marie Lundquist prowadzone przez prof. Andrzeja Zawadę. Ostatnim wydarzeniem piątkowego dnia będzie koncert zespołu Chain Smokres i Andrzeja Sosnowskiego, który planowany jest na godz. 22.00.

Sobota, poza wspomnianym już spotkaniem z tegorocznym laureatem Nagrody Silesius za całokształt, to także spotkanie poświęcone twórczości wielkiego wrocławskiego poety, Tadeusza Różewicza. Prof. Stanisław Bereś z tej okazji porozmawia z Andrzejem Skrendą i Januszem Drzewuckim, autorami dwóch zbiorów poezji Różewicza, które ukazały się w tym roku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama