Noc Nadodrza 2017 w CRZ Krzywy Komin

pk, mat. prasowe | Utworzono: 2017-05-15 08:08 | Zmodyfikowano: 2017-05-15 08:08
A|A|A

mat. prasowe

Zaczynamy o godzinie 12:00 od warsztatów ekologicznych w ramach projektu Wrocław – Łączy nas ciepło, do których zapraszamy najmłodszych uczestników by zabawili się w młodych naukowców. W mobilnym laboratorium będziemy wraz z zespołem iQuest, eksperymentować i próbować swoich sił w walce z groźnym dla środowiska smogiem.

Dorosłych w tym czasie wprowadzimy w najnowsze trendy dietetyczne w praktyce, o których opowie Dorota Silarska, dietetyczka pasjonująca się człowiekiem, jego biologią, diagnostyką, procesami myślowymi i emocjami. Tuż po wykładzie połączonym z dyskusją skupimy się na temacie rowerów i chętnych wiedzy, zaprosimy na „500+, czyli wykład o wyprawach rowerowych” przygotowany przez By The Way, a spragnionych działania wkręcimy w szprychówki z Wrocław Cycle Chic. Dzieci w tym czasie podczas warsztatów uprecyklingowych, zrobią Eko-twory z zużytych części rowerowych.

Wszystkie wydarzenia rowerowe tego dnia odbywają się za sprawą otwartego dnia projektowego 5. edycji Fresh Design pod hasłem Bikeability, do której zaproszonych zostało ponad 30 studentów najlepszych szkół projektowych z sześciu krajów Europy. Projekt odbywa się przy wsparciu finansowym Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego oraz Ambasady Królestwa Niderlandów w Warszawie. Będziecie mogli podejrzeć ich prace, które skupiają się na projektowaniu rowerów, użytkowych gadżetów dla rowerzystów, a także infrastruktury miejskiej przyjaznej jednośladom.

Przez cały dzień odpoczniecie i zregenerujecie siły w naszej strefie chillout, gdzie czekać będzie aromatyczna kawa i smakowite potrawy w foodtruckach, by wieczorem w naszej wyjątkowej przestrzeni obejrzeć przegląd niezależnych filmów krótkometrażowych przygotowanych wraz z Klubem Realizatorów Filmowych.

Harmonogram wydarzenia kształtuje się następująco:

  • 12:00-13:30 Trendy dietetyczne w praktyce. Sesja Q & A.
  • 12:00-14:00 Eksperymenty: „Jak walczyć ze smogiem?” – warsztaty ekologiczne
  • 14:00-15:30 500+, czyli wykład o wyprawach rowerowych
  • 14:00-17:00 Eko-twory, czyli warsztaty uprecyklingowe dla dzieci z zużytych części rowerowych
  • 16:00-17:30 Wkręć się w szprychówki!
  • 20:00-22:00 Przegląd niezależnych filmów krótkometrażowych

Cały dzień Strefa chillout, foodtrucki, malowanie wielkoformatowe, rysowanki i zabawy na świeżym powietrzu.

Szczegółowe informacje o warsztatach oraz zapisy na: www.krzywykomin.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama