Wrocław: Wielkie osobowości na fotografiach Czesława Czaplińskiego

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2017-05-12 14:02 | Zmodyfikowano: 2017-05-12 14:29
A|A|A

Jego CV jest imponujące - miał przed obiektywem takie osobowości świata biznesu, kultury, polityki, sportu jak Muhammad Ali, Catherine Deneuve, Placido Domingo, Umberto Eco czy Michael Jackson.

- Kiedyś myślałem, że jak się przebiję przez ochronę, otoczenie, przez te wszystkie sekretarki, to wystarczy. Zrobię zdjęcia i będę świecił światłem odbitym gwiazd. Ale dopiero jak się przebiłem, zobaczyłem, co mnie czeka. Te osoby mają portfolia, całe książki swoich zdjęć. Mają już ulubione strony, pozy, stroje, np. tylko z wysokim kołnierzykiem, bo szyja jest zbyt pomarszczona. Najtrudniejsze jest więc to, że trzeba się przebić przez te wszystkie zdjęcia, pokazać coś swojego. Ale wszedłem w to i brnę do dzisiaj. A jak mam dość ludzi, to robię egzotyczne kwiaty w studio - mówił w wywiadzie dla Nowego Folderu Czesław Czapliński.

Artysta sypie anegdotami jak z rękawa - jeżeli chcecie posłuchać fantastycznych historii z wielkimi gwiazdami w tle, wybierzcie się na wernisaż wystawy "Twarze Sztuki" dziś o godz. 18 w Galerii FOTO-GEN (ul. pl. bpa Nankiera 8). W sobotę 13 maja o godz. 16.00 spotkanie autorskie. Czesław Czapliński opowie o swojej twórczości, a także zaprezentuje najnowszą publikację „Jak fotografować cyfrowo?”.

Andy Warhol; fot. Czesław Czapliński

Czapliński to autor ok. dwustu wystaw, licznych albumów i książek poświęconych fotografii. Jest rodowitym łodzianinem, ale pod koniec lat 70. wyemigrował do Nowego Jorku, gdzie pomieszkuje do dziś. Jego zdjęcia publikują prestiżowe magazyny na całym świecie, część znajduje w kolekcjach muzealnych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama