Przełamanie Zagłębia. Miedziowi wygrali z Piastem 3:1

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-05-12 19:51 | Zmodyfikowano: 2017-05-12 19:48

Pechowa dla gospodarzy okazała się trzynasta minuta. Michal Papadopulos urwał się obrońcy i strzałek w kierunku bliższego słupka pokonał Martina Polacka. Były piłkarz Zagłębia po raz trzeci w tym sezonie wpisał się na listę strzelców.

Chwilę później mogło być 2:0, ale w 17 minucie bohaterem lubinian został Polacek. Słowacki bramkarz zatrzymał w sytuacji sam na sam Macieja Jankowskiego, który został wyprowadzony na pozycję po ładnej, drużynowej akcji z pierwszej piłki.

Zagłębie powinno doprowadzić do remisu w 20 minucie. Jakub Tosik zagrał w pole karne do Filipa Starzyńskiego, ale ten skiksował.

Lider "Miedziowych" zrehabilitował się w 34 minucie. Starzyński uderzał z rzutu wolnego z 20 metrów. Piłka odbiła się od jednego ze stojących w murze obrońców i zupełnie zmyliła Jakuba Szmatułę wpadając do siatki.

Po przerwie pierwszy cios mógł zadać Piast. W 55 minucie Martin Polacek efektownie obronił strzał z rzutu wolnego Adama Mójty. Odpowiedź Zagłębia była natychmiastowa. Arkadiusz Woźniak przerzucił piłkę do Kamila Mazka, a ten mając sporo miejsca i czasu spokojnie uderzył obok Szmatuły i gospodarze objęli prowadzenie.

W 70 minucie Piast przeprowadził jedną z ładniejszych akcji drugiej połowy, ale zabrakło wykończenia. Po serii podań strzelał Papadopulos, ale tym razem Polacek nie dał się pokonać.

Dobrą okazję w 79 minucie miał Denis Gojko. Piłkarz gości minął w polu karnym jednego z obrońców Zagłębia i celował po krótkim słupku. Piłka przeleciała jednak obok bramki.

To co nie udało się Papadopuloswi i Gojko indywidualnie, mogło im wyjść w duecie. W 81 minucie po rzucie wolnym Gojko zgrywał głową do byłego piłkarza Zagłębia, a ten także głową uderzył minimalnie obok słupka. To była najlepsza okazja Piasta do wyrównania.

To co nie udało się ekipie z Gliwic w samej końcówce zrobili gospodarze. Po kontrataku Arkadiusz Woźniak stanął oko w oko z Jakubem Szmatułą i pewnie pokonał bramkarza Piasta.

Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 3:1 (1:1)

Gole: Starzyński 34', Mazek 55', Woźniak 92' - Papadopulos

Zagłębie: Martin Polaček - Jakub Tosik, Ľubomír Guldan, Sebastian Madera, Daniel Dziwniel - Arkadiusz Woźniak, Jarosław Kubicki, Filip Jagiełło (46' Łukasz Piątek), Filip Starzyński, Kamil Mazek (74' Łukasz Janoszka) - Martin Nešpor (68' Adam Buksa).

Piast: Jakub Szmatuła - Marcin Pietrowski, Aleksandar Sedlar, Hebert, Adam Mójta - Gerard Badía (68' Patrik Mráz), Uroš Korun (60' Michał Masłowski), Radosław Murawski, Maciej Jankowski, 12. Saša Živec (60' Denis Gojko) - Michal Papadopulos.