Przynieś swoją roślinę do lekarza

mz, inf. prasowe | Utworzono: 2017-05-16 10:36 | Zmodyfikowano: 2017-05-16 10:36
A|A|A

W ramach Fascynującego Świata Roślinna na UPWr odbędą się otwarte konsultacje dla wrocławian, działkowców, ogrodników (również tych coraz liczniejszych – balkonowych) i posiadaczy doniczkowej
roślinności, która zaniemogła.

Od 9.00 do 14.00 w HOLU CENTRUM DYDAKTYCZNO-NAUKOWEGO (PL. GRUNWALDZKI 24A) będą czekać na nich specjaliści z zakresu medycyny, żywienia i ochrony roślin – tych, które hodujemy dla ozdoby i tych, które zjadamy.

Bo będzie to okazja nie tylko do zdiagnozowania swojej chorej rośliny, ale i zdobycia konkretnej wiedzy – jakie gatunki warto uprawiać na tarasach i balkonach? Jak je nawozić, chronić przed szkodnikami i chorobami? Jak rośliny, które zjadamy, regulują nasz metabolizm, wpływają na samopoczucie? Dlaczego niektóre zioła mogą pachnieć cytryną? Czym zastąpić cukier z buraka? W których roślinach znajdziemy mnóstwo antyoksydantów, witaminy C, magnezu, wapnia… ?

Entomolodzy, fitopatolodzy i ogrodnicy będą w czwartek udzielać porad TAKŻE TELEFONICZNIE – POD NUMEREM 71 320 1746.

Przy okazji na uczelni odbędzie się WYSTAWA ROŚLIN ozdobnych (bylin i roślin rabatowych – teraz jest idealny czas na zasadzenie ich na balkonie, więc część z nich będzie można kupić), ziół i grzybów uprawnych.

A przed uczelnią na 2 tygodnie stanie przygotowana przez studentów z koła naukowego FARMA MIEJSKA, czyli nowy trend ogrodnictwa miejskiego w Europie. Będzie to zbudowana z europalet z recyklingu konstrukcja z roślinami uprawnymi – warzywami, owocami i ziołami. Dla tych, którzy przymierzają się do własnego ogródka, to idealna okazja, żeby podejrzeć, jak to robią specjaliści, a dla reszty – do chwili wytchnienia wśród roślin w centrum miasta. Farma będzie w pełni funkcjonalna, tzn. obiad będzie można doprawić świeżo zerwaną bazylią, a do herbaty przed egzaminem dorzucić melisy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama