Rekordowy Bieg Firmowy za nami!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-05-20 17:40 | Zmodyfikowano: 2017-05-20 17:40
A|A|A

Charytatywny wymiar imprezy, integracja pracowników i promocja aktywnego trybu życia sprawiły, że wydarzenie wpisało się na stałe w kalendarze wrocławskich firm.


W tym roku zainteresowanie przerosło oczekiwania samych organizatorów, którzy dwukrotnie zwiększali limit zawodników. „Bardzo cieszymy się z faktu, że Bieg Firmowy staje się tak popularnym wydarzeniem, stale wzrastające zainteresowanie pozwala nam na pomoc podopiecznym w jeszcze większym zakresie niż planowaliśmy.” – mówi Ewa Mróz, prezes Fundacji Everest, która jest organizatorem Biegu.

Tegoroczni podopieczni, dla których pobiegli zawodnicy to 3-letni Dorian, cierpiący na rzadką wadę genetyczną i 3-letni Krzyś chory na dziecięce porażenie mózgowe. Dzieci potrzebują stałej opieki specjalistów, rehabilitacji i sprzętu rehabilitacyjnego. Koszty związane z leczeniem zdecydowanie przewyższają możliwości finansowe rodzin. Z pomocą biegną pracownicy firm, jest to idealny przykład tego, że wspólnymi siłami można zdziałać więcej.Bieg Firmowy to sztafeta, w której brały udział 5-osobowe zespoły firmowe. Każdy z zawodników miał do pokonania 5 km, a każda firma mogła wystawić dowolną liczbę drużyn. Najliczniej reprezentowaną firmą na Biegu Firmowym we Wrocławiu był AmRest, który już po raz drugi był Srebrnym Sponsorem wydarzenia. I.Z okazji jubileuszowej 5. edycji Biegu Firmowego, organizatorzy przygotowali także atrakcję specjalną, która idealnie wpisuje się w tematykę wydarzenia - Corporate Games, czyli tor przeszkód w firmowej odsłonie. Każdy zawodnik mógł wziąć udział w konkurencjach takich jak: Open Space Challenge (tor przeszkód ‘osadzony’ w przestrzeni biurowej), Spacer Informatyka (spacer z dwoma komputerami typu PC) czy FitBag (przysiady z aktówkami). Sponsorem Głównym atrakcji i jednocześnie Srebrnym Sponsorem Biegu Firmowego we Wrocławiu była firma UNIT4 Polska. - Corporate Games to zupełnie nowa inicjatywa, którą wspieramy tak samo chętnie jak Bieg Firmowy. Przedstawiliśmy firmowe realia w postaci zabawnych dyscyplin sportowych. Byłą to idealna okazja dla zawodników do odreagowania całego tygodnia pracy. – mówi Tomasz Chołast, Marketing Manager UNIT4 Polska.

Po biegu na gości i zawodników czekało będzie mnóstwo innych atrakcji m.in. bezpłatna strefa masażu, animacje sportowe, występ żonglerki artystycznej. Było też oczywiście coś dla najmłodszych – Bieg Krasnala. Dzieci w wieku od 3 do 12 lat rywalizowały na odcinkach 60m oraz 100m.

Organizatorem Biegu Firmowego jest Fundacja Everest. Sponsorami 5. Edycji we Wrocławiu byli:

KRUK S.A. – Sponsor Złoty,
3M, AmRest, UNIT4 Polska – Sponsorzy Srebrni,
LG Electronics Wrocław – Partner Technologiczny,
HS Wrocław, Kaufland Polska Markety oraz QIAGEN – Sponsorzy Brązowi.

Więcej informacji na stronie www.biegfirmowy.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama