Od świtu do nocy robimy dla Was najlepsze radio w Europie [RAMÓWKA]

Michał Hamburger, Michał Kazulo, Maja Majewska | Utworzono: 2017-05-17 13:21 | Zmodyfikowano: 2017-05-17 13:21
A|A|A

W tygodniu program startuje o godzinie piątej. To wtedy z kubkiem kawy w ręce w studiu pojawiają się nasze ranne koguty: Bartek Tomczak i Michał Kazulo. Dzięki nim wiecie, czy założyć do pracy ciepły sweter, czy zwiewną koszulę. O pogodzie wiedzą wszystko - także od Was - bo właśnie wtedy po raz pierwszy rozdzwania się nasz redakcyjny telefon. Od samego rana jesteśmy też na dolnośląskich drogach - prowadzimy Was objazdami, mówimy, gdzie już tworzą się korki i w którym miejscu trwają remonty. Zrywamy też kartkę z kalendarza - tak, byście nie zapomnieli o imieninach teściowej, żony, kuzyna i brata matki albo siostry wujka.

Zasadnicze ranne show zaczyna się o szóstej - wtedy za mikrofon chwytają Katarzyna Górna- Drzewosz i Tomek Sikora. Opowiadają, czym żyje region od Leszna po Śnieżkę i od Zgorzelca po górę świętej Anny, podają też informacje z kraju i świata. Nie tylko na wesoło - w poranku  jest też miejsce na wiadomości drogowe, rozmowy z ważnymi ludźmi ze świata polityki, biznesu, sztuki. Wszystko w rytm muzyki, która stawia na nogi i daje zastrzyk pozytywnej energii na cały dzień.

O dziewiątej pierwsze "dzień dobry" mówi do was Wojtek Janicki w Kulturalnym Przedpołudniu. Czarujący głos, wyjątkowa playlista, i tacy sami goście (zobaczcie film poniżej), do tego konkursy, w których zgarnąć można zaproszenia na koncerty, do kina i teatru plus Muzyczne 3 po 3 Jurka Węgrzyna - czyli historia muzyki w pigułce - tak gramy do samego południa.

O 12 muzyka zamienia się w słowo. Kończą się żarty, bierzemy się za rozwiązywanie Waszych problemów w programie Reakcja 24. Problemy ze śmieciami wokół osiedla? A może kłopoty podatkowe albo pilna potrzeba skorzystania z porady notariusza lub nadzoru budowlanego? Zapraszamy - z każdym innym problemem również! Dokładnie w południe przez pięć dni w tygodniu Małgosia Majeran-Kokott i Marek Obszarny robią co mogą, by pomóc rozwiązać to, z czym nie możecie sobie dać rady. W studiu, przez godzinę, do Waszej dyspozycji są goście: specjaliści i eksperci z różnych dziedzin - od podatków, edukacji, bezpieczeństwa, służby zdrowia, prawa budowlanego, spadkowego czy alimentacyjnego. W Reakcji 24 możecie też porozmawiać z policjantami, strażakami czy strażą miejską. Regularnie program odwiedzają też włodarze dolnośląskich miast, jest więc okazja zainterweniować w ważnej sprawie lub po prostu zapytać o co tylko chcecie.

>>>KLIKNIJ I ZOBACZ, JAKIMI TEMATAMI SIĘ ZAJMOWALIŚMY W REAKCJI 24<<<

Jak się z nami skontaktować? To proste! Chwyćcie za telefon, napiszcie mejla lub wypełnijcie formularz dostępny na stronie

Gdy emocje już opadną przychodzi czas na popołudnie z Filipem Marczyńskim i Michałem Hamburgerem. Opowiadają Wam, na jakie wydarzenia koniecznie musicie się wybrać w nadchodzącym czasie i grają dużo dobrej muzyki, dzięki której dotrwacie do fajrantu.

Spokojnie przestaje być o godz. 15:00. To czas, gdy zaczyna się SOR – czyli Satyryczny Odcinek Radiowy. Humor, tak jak piosenka, jest dobry na wszystko, dlatego Magda Bajor i Piotr Pietraszek każdego popołudnia nie tylko wprawiają Was w dobry nastrój, ale też prowadzą przez popołudniowe korki. Uwaga! To właśnie w tym programie możecie wygrać BAK PALIWA! Złośliwi twierdzą, że Magda i Piotrek zawsze są w dobrych humorach, bo nie muszą rano wstawać do pracy. Fakt, zaczynają popołudniu, ale się nie oszczędzają. Kiedy Wielka Brytania postanowiła opuścić Unię Europejską, autorzy SORu pojechali do Lądka, bo... „nie ma takiego miasta Londyn“. Lubią też pomagać. Ostatnio prowadzili program z Rakowa, gdzie jest schronisko dla bezdomnych zwierząt.

A tak Magda z Piotrkiem zapowiadali zabawę "Ustaw ligę z Radiem Wrocław

Gdzie tu moment na to by zdjąć buty, położyć nogi na wygodnej pufie i się zrelaksować? Spokojnie! Od poniedziałku do czwartku dba o to trójka naszych prezenterów. Marta Malinowska, Michał Kwiatkowski i Michał Kazulo. Spotykają się z wami o 18:00 i po godzinach prezentują najnowsze hity, rozdają płyty z dobrą muzyką, ale też zapraszają oryginalnych gości - od mistrzów polskiego stand up'u po brazylijskich tancerzy prosto z gorącego Rio. Wyjątkiem jest piątek - wtedy na swoje Retroparty zaprasza Łukasz BastaW jego słuchawkach grają przeboje, którą znają wszyscy.

A co się dzieje gdy słońce chyli się ku zachodowi? Oto ludzie, którzy uwielbiają nocne spotkania z Wami:

Grzegorz Chojnowski - najkulturalniejszy człowiek Radia Wrocław
Szef Radia Wrocław Kultura, dziennikarz kulturalny, znawca teatru i muzyki poważnej. W Radiu Wrocław możecie posłuchać Grzegorza w każdy wtorek i czwartek o godzinie 20:00 oraz w niedzielę o 22:00 – w tej ostatnie audycji prezentuje muzykę poważną i filmową.

Elżbieta Osowicz – Na zdrowie
Dziennikarka, która zajmuje się służbą zdrowia. Większość czasu spędza w szpitalach choć jej samej nic nie dolega. Opowiada zarówno o problemach pacjentów, jak i osiągnięciach dolnośląskich lekarzy. Programu Eli pt „Radiowy Oddział Ratunkowy“ można posłuchać w każdy wtorek o 21:00, a newsów w serwisach informacyjnych Radia Wrocław.

Przemysław Gałecki – Pyta, bo lubi
Dziennikarz polityczny i naukowy. Codziennie w Rozmowie Dnia Radia Wrocław o 8:30 odpytuje lokalnych polityków, ale też ludzi związanych z gospodarką, kulturą czy nauką. Razem z Leszkiem Mordarskim jest współtwórcą programu „Gadżety, Nowinki, Technologie“ – do posłuchania w każdą środę o 22:00.

Dorota Czubaj – Miłośniczka dobrych wiadomości
Dziennikarka zajmująca się sprawami społecznymi. Uwielbia rozmawiać z ludźmi. Najchętniej przekazuje dobre informacje. Jest wszędzie tam gdzie dzieje się coś niecodziennego, albo tam gdzie trzeba pomóc. Dorotę usłyszycie w serwisach informacyjnych Radia Wrocław i w godzinie z reportażem – w czwartki o 21:00.

Piotr Kaszuwara – Reporter do zadań specjalnych
Na co dzień zajmuje się sprawami sądowymi oraz tymi związanymi z pracą policji i prokuratury. Kiedy tam akurat nic ciekawego się nie dzieje, rusza w teren. Opisywał warunki pracy Ukraińców w Polsce, relacjonował zamieszki pod wrocławskim komisariatem czy konflikt w Teatrze Polskim. W czasie wolnym jeździ relacjonować... konflikty zbrojne.

Marek Waligóra – Językowy terrorysta
Jest postrachem wszystkich młodych reporterów. Bez litości wytyka błędy, zarówno w mowie, jak i w piśmie. Jego umiłowanie do poprawnej polszczyzny znajduje też ujście w programie „Język Polski“, którego jest autorem. Do posłuchania w każdy czwartek po godzinie 22:00. A! W zimie przygotowuje serwis dla narciarzy „Szus“. Na co dzień można go usłyszeć w serwisach informacyjnych.

Leszek Mordarski – Z historią za pan brat
Autor radiowego cyklu „Stąd do Historii“ (codziennie o 6:50 i 17:20). O Dolnym Śląsku wie wszystko i nie chodzi tylko o daty i wydarzenia. Zna niezliczoną liczbę ciekawostek i anegdot, i, co ważne, potrafi o nich zajmująco opowiadać. Pasjonuje się też nauką. Na co dzień przygotowuje serwisy informacyjne i drogowe.

Alicja Mikłaszewicz – z archiwum X
Dziennikarka, która od lat przygotowuje serwisy informacyjne Radia Wrocław, ale nie tylko. Jest autorką „Dźwiękowej Historii“. W każdy wtorek o 22:00 można posłuchać archiwalnych nagrań, których radio ma tysiące. Ala prezentuje je tematycznie, są więc historie o dolnośląskich szewcach, kolejarzach czy ważny wydarzeniach z regionu. Przygotowuje też niedzielną wieczorynkę dla dzieci.

A w weekend?

Jako sobotnia przystawka Hamburger na śniadanie. Często pod prąd, ale czasem też zgodnie z przepisami, poruszamy się po radiowej kuchni. Od godz. 8 do 12 zaprasza Michał Hamburger.

W samo południe wybieramy dolnośląskie najciekawsze, najfajniejsze, najdłuższe, najkrótsze, najwyższe, największe...Jednym słowem TOP5! Na naszej stronie możecie pooglądać wszystkie opisane przez nas miejsca. Potem wybieracie to, co najlepsze w asyście Filipa Marczyńskiego

O 16:00 wita Was Michał Kazulo i jego gwiazdy. Zwierzają mu się wszyscy - od Eda Sheerana po Tomasza Organka! Pytamy artystów o to, co robią, gdy gasną światła fleszy i sprawdzamy, czy plotki, które o nich piszą to prawda. Czasem nie jest łatwo, ale nie jeden już pękłpod naporem kazulowych pytań.  

Od 19:00 zabieramy Was na Domówkę w Radiu Wrocław. Krzysiek Majewski już nie raz pokazał, że potrafi rozkręcić nawet najnudniejszą imprezę. Planujecie mały "before"? Koniecznie włącznie nasze radio!

Jedyna taka lista - tym zaczniemy nasze słowo na niedzielę. na antenie Lista Przebojów Ludowych. Przyśpiewki przekazywane z pokolenia na pokolenie kochają mieszkańcy dolnośląskich wsi i miasteczek. W dużych miastach też mają swoich fanów i z każdym rokiem jest ich co raz więcej. Dlaczego? Bo te piosenki są zabawne, melodyjne i przede wszystkim wykonywane z potężnym zaangażowaniem. Ludowe kapele wiedzą, co to charyzma i poczucie humoru. Tych cech nie brakuje też prowadzącej Małgorzacie Majeran–Kokott, która od ponad dekady prowadzi listę.

O 10:00 w studiu pojawia się Marek Obszarny i zaprasza na Markową Niedzielę. Przez pięć godzin nasz redaktor rozmawia z fachowcami z różnych dziedzin. Dobrze mieć przy sobie coś do pisania albo nagrywania, bo niektóre porady są na wagę złota!

Gdy jesteście już po obiedzie, wita się z Wami Łukasz Basta i jego ludzie! Do 18:00 to nasi Słuchacze przejmują antenę i stają się prezenterami!

O 18:00 antenę przejmuje Piotr Pietraszek. Wtedy swój czas dostają wszyscy, którzy biegają. A nasz Pepe o bieganiu wie wszystko. Doradza, odradza i zaprasza na wspólne starty. Także z nasza drużyną biegową!

W niedzielę swój czas mają tez dzieci. Alicja Mikłaszewicz, zawsze o 19:30 spotyka się naszymi najmłodszymi Słuchaczami. Czytamy bajki, rozmawiamy na poważne tematy i.. idziemy spać!

No chyba, że jesteście miłośnikami sportu. Chwilę po 19:30 to własnie on zaczyna królować na naszej antenie.

ZAPRASZAMY DO RADIA WROCŁAW. CZYNNE CAŁĄ DOBĘ, 24/H

REKLAMA
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama