Politechnika w czołówce rankingu najlepszych kierunków inżynynierskich

Elżbieta Osowicz, GN | Utworzono: 2017-05-17 14:49 | Zmodyfikowano: 2017-05-17 14:50
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Politechnika Wrocławska na trzecim miejscu w kraju w rankingu kierunków studiów inżynierskich. Wyprzeda ją Politechnika Warszawska i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Listę opublikowała fundacja edukacyjna Perspektywy. Dolnośląska uczelnia ma trzy najlepsze kierunki w kraju: górnictwo, budownictwo oraz zarządzanie i inżynieria produkcji.

- To ma duże znaczenie dla maturzystów, którzy wkrótce zaczną wybierać studia - mówi profesor Andrzej Dziedzic, prorektor ds nauczania.

- Studiując tutaj, zdobywając dyplom inżyniera, magistra, jest szansa na ciekawą i atrakcyjną, dobrze płatną pracę - tłumaczy profesor Dziedzic.

Wkrótce Fundacja opublikuje coroczny ranking uczelni. W ubiegłym roku Politechnika Wrocławska była pierwsza na Dolnym Śląsku, druga wśród uczelni technicznych, a piąta w kraju wśród wszystkich szkół wyższych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama