Noc Muzeów w Radiu Wrocław. Tak bawiliście się w sobotni wieczór [ZDJĘCIA]

Radio Wrocław | Utworzono: 2017-05-22 08:45 | Zmodyfikowano: 2017-05-22 08:45
A|A|A

Fot: R. Bugajski

Dziś otworzyliśmy drzwi nie tylko do naszego muzeum, w którym mieliście okazję dotknąć prawdziwej historii radia (i to dosłownie! W muzeum można podziwiać duże zbiory odbiorników detektorowych, mikrofonów, odbiorników lampowych i innych urządzeń, które przez lata służyły do tworzenia i odbioru audycji).

Ta noc to była także szansa na spotkanie z reporterami, prezenterami i pracownikami technicznymi radia. Zdradziliśmy Wam najpilniej strzeżone tajemnice radiowe, pokazaliśmy, na czym polega nasza praca, a śmiałkom na chwilę przekazaliśmy mikrofon.

Zobaczyliście nasze nowoczesne studia pozwalające na nadawanie programu w kosmicznie dobrej jakości, serce redakcji czyli newsroom, w którym powstają wszystkie wiadomości oraz salę koncertową, która przez lata była świadkiem setek fantastycznych występów.

W samym Wrocławiu w Noc Muzeów swoje podwoje otworzyło ponad 80 różnych instytucji. Muzea, galerie, domy kultury, kościoły, Narodowe Forum Muzyki czy Hydropolis nie tylko zaprosiły do swoich wnętrz, ale i zorganizowały specjalne wydarzenia oraz pokazy - także dla najmłodszych miłośników kultury.  Miasto można było zobaczyć przez szybę zabytkowego tramwaju Konstal z 1960 r., który ułatwiał przemieszczanie się między placówkami położonymi w centrum. Tramwaj "M1" kursował co 30 minut, w godzinach 17:00-23:00 na trasie: Pl. Społeczny, Sienkiewicza, Uniwersytet, Kazimierza Wielkiego).

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZNAJDZIECIE TUTAJ

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama