RWK What's in the Box? Najnowsze seriale i filmy [OGLĄDAJ do 20:00]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-05-19 15:57
A|A|A

OGLĄDAJ RADIO WROCŁAW KULTURA:

Zaczniemy od repertuaru, a tam smaczek pośród tłumaczeń: "The Circle. Krąg" bo w końcu repetitio est mater studiorum. Emma Watson jako pracowniczka ni to Google, ni to Apple. Dziewczyna coraz bardziej angażuje się w skomplikowaną grę w firmie, która najwyraźniej chce przejąć władzę nad światem.

"Song to Song", czyli Terrence Malik powraca. Jak donoszą recenzje zza oceanu - kolejny film i nadal jest kiepsko. Inne recenzje zza oceanu mówią, że "Wszystkie nieprzespane noce" to film jaki Terrence Malik chciał zrobić przez całe życie.

Spotkania z gośćmi zaczynamy od wizyty Agnieszki Kubery, programatorki Kina Nowe Horyzonty, która na festiwalu Docs Against Gravity, jak co roku, zobaczy pewnie więcej filmów niż ktokolwiek inny. Pokłócimy się o filmy i polecimy weekend zamknięcia.

Kolejnym gościem będzie Aniela Lubieniecka, która od lat organizuje „HALO ECHO”. To forum prezentacji twórczości filmowej najmłodszych autorów tego gatunku kina.

Na koniec spotkamy się z Dawidem Junke - doktorantem kulturoznawstwa, specjalistą od seriali. Porozmawiam o Wiedźminie. Inspiracją jest oczywiście informacja o
serialu Wiedźmin, którego przygotowaniem zajmie się Netflix. Będzie o Wiedźminie, Andrzeju Sapkowskim, książkach, komiksach, serialu, filmie, grach fabularnych, karcianych i video. To też pierwszy w historii Polski remake serialu.

Zapraszam - Krzysztof Majewski.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama