Duży krok w stronę utrzymania. Śląsk rozgromił Arkę 4:1

| Utworzono: 2017-05-19 18:00 | Zmodyfikowano: 2017-05-19 18:06

Wrocławianie słabo zaprezentowali się ostatnio w derbowej konfrontacji w Lubinie. Przegrali 0:2. Trener Jan Urban nie miał po tym meczu złudzeń. Przyznał, że jego zespół był zdecydowanie gorszy od Zagłębia. Dziś dokonał zmian w składzie. Od pierwszych minut grają m.in. Augusto i Mario Engels.

W bramce Śląska występuje Mariusz Pawełek, w obronie grają Kamil Dankowski, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec i Augusto, w pomocy występują Aleksandar Kovacević, Łukasz Madej, Mario Engels, Ryota Morioka i Robert Pich. W ataku gra Kamil Biliński.

1 minuta. Arka z pierwszym atakiem. Mateusz Szwoch zatrzymany przez defensorów Śląska.

3 minuta. Pressing gospodarzy. Obrońcy Arki spokojnie rozgrywają piłkę z bramkarzem zespołu z Gdyni.

5 minuta. Groźna akcja Śląska Wrocław. Ładny i mocny strzał zza pola karnego oddał Augusto. Tuż nad bramką.

11 minuta. Dariusz Formella łatwo poradził sobie z obrońcami wrocławian. Spróbował szczęścia strzałem z dystansu z około 20 metrów. Uderzenie było bardzo niecelne.

15 minuta. Arka prowadzi 1:0. Po wrzucie piłki z autu na pole karne najwyżej wyskoczył Dawid Sołdecki. Jego strzał głową tuż przy słupku zaskoczył Mariusza Pawełka.

21 minuta. Śląsk nie potrafi się otrząsnąć po stracie bramki. Goście cofnęli się na własną połowę, wrocławianie nie znajdują recepty na mur złożony z piłkarzy Arki.

24 minuta. Faulowany w środku pola Robert Pich zdołał zagrać do Mario Engelsa. Będący w dobrej pozycji na prawym skrzydle Niemiec fatalnie dośrodkował.

30 minuta. Rzut wolny dla Śląska z 22 metrów. Do piłki podszedł Kamil Dankowski. Jego strzał prosto w mur. Chwilę później reprezentant młodzieżówki otrzymał jeszcze żółtą kartę za próbę wymuszenia faulu.

33 minuta. Kolejny wolny dla gospodarzy. Tym razem do piłki podszedł Robert Pich. Dośrodkowanie Słowaka przedłużył Ryota Morioka, a bramkę wyrównującą zdobył Mariusz Pawelec.

35 minuta. Wrocławianie poszli za ciosem. Fatalny błąd Arki i sytuację oko w oko ze Steinborsem na gola zamienia Robert Pich.

37 minuta. Arka próbuje szybko odpowiedzieć. Tym razem defensywa Śląska spisała się dobrze i powstrzymała atak lewym skrzydłem.

41 minuta. Śląsk znów z zimną krwią wykorzystuje prezent od gdynian. W pole karne popędził Kamil Biliński. Mocny strzałem nie dał szans Steinborsowi. Jest 3:1.

45 minuta. Śląsk w końcówce pierwszej połowy gra bardzo spokojnie. Po 45 minutach jest prowadzenie 3:1. Wrocławianie dziś ze 100% skutecznością. Trzy strzały w światło bramki, trzy gole.

47 minuta. Arka zaatakowała od pierwszego gwizdka po przewie. W pierwszej akcji zrobiło się gorąco przed bramką Pawełka. Przed stratą gola wrocławian uchronił Celeban.

51 minuta. Drugi fatalnie wykonany rzut wolny przez Dankowskiego. Znów trafił w mur. Kolejną próbę ze stałego fragmentu powinni wykonywać Pich lub Kovacević.

55 minut. Śląsk, mimo prowadzenia, jest stroną przeważającą. Biliński wywalczył kolejny rzut rożny, Tym razem bez zagrożenia przed bramką Arki.

60 minuta. Wrocławianie swoją przewagę potwierdzają czwartym golem. Morioka wypatrzył na prawym skrzydle Engelsa. Niemiec błyskawicznie wpadł w pole karne i mocnym strzałem w kierunku długiego słupka nie dał szans bramkarzowi gości.

67 minuta. Po faulu Picha Arka ma rzut wolny. Zamieszanie w polu karnym Śląska. Gdynianie domagają się rzutu karnego za rzekome zagranie ręką. Paweł Gil nie wskazał na jedenasty metr.

72 minuta. Śląsk ma kolejny rzut rożny. W narożniku znów zameldował się Pich. Tym razem nie udało się stworzyć zagrożenia w polu karnym Arki.

74 minuta. Kolejny atak Śląska. Biliński próbował lobem zaskoczyć Steinborsa. Nieskutecznie.

82 minuta. Mecz toczy się w środku pola. Wrocławianie cały czas praktycznie przy piłce. Arka już się poddała.

86 minuta. Piłkarze Śląska wymieniają się dokładnymi podaniami. Arka nie może przejąć piłkę. Wszyscy oczekują końcowego gwizdka.

87 minuta. Swoją okazję miał jeszcze Zwoliński. Został jednak zablokowany.

90 minuta. Możemy już dopisywać trzy punkty Śląskowi. Wrocławianie awansują na 11 miejsce w tabeli i będą mieli trzy punkty przewagi nad strefa spadkową.

94 minuta. Koniec meczu!

Śląsk Wrocław 4-1 Arka Gdynia (3:1)

Gole: Mariusz Pawelec 34, Róbert Pich 35, Kamil Biliński 41, Mario Engels 60 - Dawid Sołdecki 15

Śląsk: Mariusz Pawełek - Kamil Dankowski, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Augusto (82' Mateusz Lewandowski) - Mario Engels, Aleksandar Kovačević (73' Ostoja Stjepanović),  Łukasz Madej, 10. Ryota Morioka, Róbert Pich - Kamil Biliński (84'  Łukasz Zwoliński).

Arka: Pāvels Šteinbors - Damian Zbozień, Dawid Sołdecki, Krzysztof Sobieraj, Adam Marciniak - Dominik Hofbauer (46' Marcus Vinícius), Antoni Łukasiewicz, Yannick Kakoko, Mateusz Szwoch (46' Michał Nalepa), Dariusz Formella - Rafał Siemaszko (74' Luka Zarandia).