Muzyka Wysp: Footwork, Rejjie Snow i Ninja Tune [SŁUCHAJ OD 16.00]

Magda Staniszewska | Utworzono: 2017-05-21 16:00 | Zmodyfikowano: 2017-05-21 12:43
A|A|A

Kolejny ekscytujący tydzień za nami, liczba nowych wydawnictw sukcesywnie rośnie, a w Muzyce Wysp zatrzymujemy się przy coraz ciekawszych zjawiskach. Dzisiejszym highlightem jest wydany w zeszły piątek album Jlin, świetnego nazwiska footworkowej amerykańskiej sceny - producentka sięga do najciemniejszych zakamarków swojego umysłu, tworząc projekt wypełniony intrygującymi dźwiękami i emocjami.

Kolejnym przystankiem jest mixtape Rejjie Snowa, rapera z Dublinu, który pokusił się o niezwykle dojrzałe, błogie wydawnictwo - znajdziemy na nim m.in. ciekawy featuring Joey Badassa.

Dla żądnych spokojniejszych pejzaży trochę neosoulowego klimatu od Kami Ade i mały powrót do kilku kompozycji Andy'ego Stotta. Atmosferę podkręcimy razem z Coldcut, Rootsem Manuvą, Giggsem i skakaniem od Ninja Tune do XL Recordings.

Jednak to nie koniec - już w przyszłym miesiącu na unikalnym showcasie w Warszawie pojawiają się reprezentanci wytwórni Brainfeeder, o ile z anteny Radia Wrocław Kultura doskonale znamy muzykę Thundercata i Flying Lotusa, o tyle Dorian Concept i Jameszoo ciągle mogą być małą zagadką: dlatego na warsztat weźmiemy ich twórczość.

W międzyczasie dopełnienia pod postacią najciekawszych singli, będzie się działo!REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama