Wrocław: Dziś startuje 14. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kryminału

Bartosz Tomczak, materiały prasowe | Utworzono: 2017-05-24 10:47

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2017 rozpocznie się tradycyjnym już spotkaniem „Nauka w praktyce śledczej”. Szczegóły tego, jak teoria prawnokarna ma się do rzeczywistości, przybliżą naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego: Agata Thannhäuser opowie o antropologii w kryminalistyce, a Rajnhardt Kokot - o tym, co by było, gdyby Abel zabił Kaina, czyli o granicach obrony koniecznej. Start: godz. 17.00 w Mediatece (pl. Teatralny 5).

O 19.00 w Kinie Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19/23, sala 5) na pokazie filmu kryminalnego „Prosta historia o morderstwie”. Film przedstawia historię policyjnej rodziny, której losy zmienia zbrodnia. Przed projekcją zapraszamy na spotkanie z twórcami: reżyserem Arkadiuszem Jakubikiem i scenarzystą Igorem Brejdygantem.

A po filmie koncert! „40 przebojów” to eksperyment, którego w tym kraju jeszcze nie było. Jak piszą twórcy, Arkadiusz Jakubik i Olaf Deriglasoff: to 40 ambitnych kompozycji muzycznych, które w przyszłości mogą wytyczyć kierunki rozwoju muzyki alternatywnej. Wyruszyli w arcyciekawą i odważną artystycznie podróż, która sami nie wiedzą dokąd może ich doprowadzić. Start koncertu Jakubik & Deriglasoff: godz. 21.30, Klub Proza (Przejście Garncarskie 2, II piętro).

Natomiast nazwisko zdobywcy tegorocznej Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną lub sensacyjną, zostanie ogłoszone w czasie uroczystej gali, która odbędzie się 27 maja, o godz. 21.30 w Starym Klasztorze (klub przy ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1. Podobnie jak w poprzednich latach, zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 25 tys. złotych ufundowaną przez Miasto Wrocław.

W kapitule Nagrody Wielkiego Kalibru 2017 zasiadają: prof. Zbigniew Mikołejko (przewodniczący), Anna Gemra, Małgorzata Omilanowska, Marcin Baran, Witold Bereś, Marcin Maruta, Marcin Sendecki i Grzegorz Sowula.

Nominowane powieści:

1. Artur Baniewicz, „Pięć dni ze swastyką” (Społeczny Instytut Wydawniczy Znak)

2. Wojciech Chmielarz, „Osiedle marzeń” (Wydawnictwo Czarne)

3. Mariusz Czubaj, „R.I.P.” (Wydawnictwo Albatros)

4. Ryszard Ćwirlej, „Śliski interes” (Wydawnictwo Muza)

5. Marta Guzowska, „Chciwość” (Wydawnictwo Burda)

6. Anna Kańtoch, „Łaska” (Wydawnictwo Czarne)

7. Bartosz Szczygielski, „Aorta” (Wydawnictwo W.A.B.)

8. Marcin Wroński, „Portret wisielca” (Wydawnictwo W.A.B.)

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.